Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tumormarkeres vérvizsgálathoz...

Tumormarkeres vérvizsgálathoz ki tud adni beutalót?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam magán nőgyógyásznál, talált egy cisztát a bal petefészkemben.Mondta, hogy menjek el a háziorvoshoz beutalót kérni tumormarkeres vérvizsgálatra.A háziorvos viszont nem adott, szerinte a nőgyógyásznak kellett volna adnia, mert az övét visszadobnák... Most akkor mit kellene csinálnom, keresnem egy állami nőgyógyászt aki beutalhat?

2016. aug. 20. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem most a nőgyógyász adott tumormarkeres beutalót a laborba, szintén petefészek ciszta miatt. A háziorvos valóban nem adhat, ezt én is így tudom. Viszont 1 hely, ahol 100% hogy kapsz: Onkológia! Én korábban mindig ott kaptam a beutalót!
2016. aug. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Most látom, magán nőgyógyásznál voltál 😩 Ő valóban nem tud az állami rendszerbe bejuttatni , mert ugye magánorvos 😩 Tehát 3 dolgot tehetsz: Vagy elmész egy állami nődokihoz, vagy állami onkológushoz, ők adnak állami tumormarker vizsgálatra beutalót. A másik lehetőség: elmész egy magánklinikára, ahol csinálnak tumormarker labort is, itt sorbanállás nélkül és viszonylag gyorsan megcsinálják ezt, viszont fizetős, kb. 12-13 ezerért van egy tumormarker vizsgálat. Viszont az emberek az egészségére nem szabad sajnálni a pénzt!!!
2016. aug. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves első-második, köszönöm a választ! Nem arról van szó, hogy sajnálom a pénzt, csak nem vagyok szakavatott a témában és a házidoki hülyének is nézett, pedig gondolhatja, hogy nem jódolgomban mentem hozzá.

Ha megkérdezhetem, neked mekkora a cisztád? Nem volt türelmi idő, hogy felszívódjon, egyből küldtek vérvételre?

2016. aug. 20. 22:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Közel 4 centis most a cisztám, de engem csak óvatosságbók küldtek tumormarkeres vérvételre, mert én 7 évvel ezelőtt mellrákos voltam. Mondta a doki, hogy ez most nem tűnik rosszindulatúnak, de ugye nálam oda kell jobban figyelni mindenre....

Úgyhogy én úgymond ezért vagyok rutinos a tumormarker vizsgálatokkal, mert az előző betegségemből kifolyólag félévente egyébként is járok ellenőrzésre.

Amúgy a cisztától nem kell félni (nekem régen -kb.10-15 éve) is tele voltak a petefészkeim és mindig felszívódott magától!

2016. aug. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!