Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 19 évesen félhetek a mellráktó...

19 évesen félhetek a mellráktól? Már elég rég óta kb. más fél éve csomó van a mellemben, ami picit érzékeny pl. zuhanyzásnál.

Figyelt kérdés

Nőgyógyászhoz járok, viszont a rákszűrésnél a melleket ő nem nézi...

Régen oldalt a mellemnél csak akkor éreztem ezt, mielőtt megjött volna. De a fogamzásgátló szedése óta állandóan érezni lehet. Csak hormon lehet?


2010. ápr. 14. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nézesd meg, legalább megnyugodsz. egyébként szerintem nem valószínű, de ha nekem lenne hasonló, én tuti megnézetném.

19/L

2010. ápr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy a rák sajna nem életkorfüggő- ugye sok gyerek is van, aki rákos, fiatalabbak, mint 19 é.


Amúgy a csomót a mellben mindig meg kell nézetni. Én is találtam egyet már, fibroma.. de legalább nem rák!


Azt ajánlom, hogy nézesd meg mindenképpen egy dokival, kérj beutalót a körzetisedtől- vagy egyszerűen a saját nőgyógyászodnak mondd, hogy ez van. És ha lehet megkérnélek rá, hogy legközelebb ne várj 1.5 évet ilyen problémák tisztázásaval, de persze csak akkor, ha jót akarsz magadnak!

2010. ápr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondd meg az orvosnak, hogy nézze meg. Egyáltalán mi az, hogy nem vizsgálja meg a melleid?!
2010. ápr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Unokatesóm is hozzá jár, ő már 30 éves, de azt mondta ő nem vizsgál melleket csak 40 év felett. :O

Egyszerűen már nem tudom hova menjek, mindig olyan idióta dokikat fogok ki. Ráadásul általában olyan lekezelőek, szótlanok, hogy tiszta kellemetlen az egész.

2010. ápr. 15. 21:05
 5/5 anonim válasza:
A nőgyógyásznak felhívhatnád a figyelmét, hogy mit tapasztaltál, a melleddel végül is a munkakörébe bele tartozik ez is. Van ilyen mammográfiás mellrák szűrés, azt inkább nem javaslom, legfeljebb később, a hőkamerás és kézi vizsgálat után, mert olyan csomókra is ugranak, amik maguktól elmúlnak. Helyette ha lehet thermokamerás vagy hőkamerás szűrést javasolnám. Egyébként amennyire tudom, az ilyen nőgyógyász dokik, kézi, tapintásos vizsgálatot csinálnak.
2015. jan. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!