Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HPV vírussal fertőzött lettem....

HPV vírussal fertőzött lettem. Igaz, hogy nehezen lehet majd gyerekem? Vagy az hogy megnő a méhnyakrák esélye? Vagy hogy soha nem ürül ki a szervezetemből?

Figyelt kérdés
Az orvosom azt mondta hogy ez csak tüneti betegség. szemölcseim vannak. Van okom erre a hatalmas aggodalomra? Nagyon rettegek:( sok rosszat olvastam róla. 19/L :(((((
2010. ápr. 12. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, soha nem gyógyulsz ki belőle, és megnő a méhnyakrák veszélye is, ezért döntő fontosságú, hogy mostantól MINDEN ÉVBEN végeztesd el a méhnyakrákszűrést, hogy ha gond van, még idejében észrevegyék.


Azonban ettől nem lesz nehezen gyereked. Nem kell félned ettől.

2010. ápr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Termékenységet nem befolyásolja, és terhesekben a magzatra sincs hatással (legalábbis állatkísérletek szerint).


A méhnyakrák esélyét növeli, főleg a 16 és 18-as onkotípusra kell odafigyelni, de a többi nem vészes (a lakosság 60-80%-a fertőzött valamelyik HPV-vel, csak nem mindenkinél okoz tüneteket) Fontos tudni, hogy rendszeres szűréssel a méhnyakrák még korai stádiumban "elkapható", és ekkor teljesen gyógyítható. Szóval, az évenkénti szűrés nagyon fontos!


Szóval, nem kell pánikba esni.

2010. ápr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindkét válaszolónak igaza van, annyiban módosítanám hogy ha digasznosztizált HPV-d van FÉL ÉVENETE kellene szűrésre menned.

Eü-s

2010. ápr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Plz megírod,hogy ezt mivel kezelik ? :(

mert nekem is ez a bajom,de éncsak pénteken tudok elmenni a nödokihoz :(

És félek :(

2010. ápr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!