Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kérhetem a vérvételt?

Kérhetem a vérvételt?

Figyelt kérdés
"012 óta szinte folyamatoan fogamzásgátlót szedek. Utoljára akkor voltam vérvételen amikor felírták. Illetve egyszer 2 éve kb. de azóta változhattak a dolgok. Szerdán megyek újra a dokihoz (rákszűrés leletért). Kérhetem a vérvételt?
2016. jún. 10. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:
miért? Mit akarsz megtudni?
2016. jún. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátló szedése mellett fél évente javasolt a májfunkciót ellenőrizni, szóval kérés nélkül is kötelező lenne megcsinálni.

Én akárhányszor megyek dokihoz mindig rákérdez mikor volt utoljára nézve.

2016. jún. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a nőgyógyász nem ad simára, annyit mond hogy a háziorvostól kérjem. A házidoki meg amúgy is évente küld, annak fogamzásgátlót nem is ír tovább aki nem megy el évente és nem visz citológiáról papírt. Milyen vérvételt szeretni? Mert női hormont ilyenkor nem tudnak nézni vagyis megnézhetik de kb értelmetlen, a simát pedig háziorvossal a legegyszerűbb intézni, pajzsmirigy hormont is kérj tőle!
2016. jún. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
elsősorban májat.
2016. jún. 10. 14:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt a házidokival a legegyszerűbb elintézni. Ő is kérheti simán. Nőgyógyász ha magán és nincs szerződésben a laborral akkor fizetni is kell érte... Azért meg felesleges lenne.

Pajzsmirigy hormont is kérj. Én az egyik fogamzásgátlótól fél év alatt lettem alulműködő..

2016. jún. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én SZTK-ba járok, itt ingyenes
2016. jún. 10. 14:06
 7/9 A kérdező kommentje:
és akkor nem kell bemenni a vérvételes eredményért? Li tudja nyomtatni a háziorvos is?
2016. jún. 10. 14:07
 8/9 A kérdező kommentje:
*ki
2016. jún. 10. 14:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a laborból senkinek nem küldik el (kivéve a bőrgyógyásznak aki ott van szintén, de ő meg nem nyomtatja ki a betegeknek), neked kell bemenni a papírért 1-2nap múlva vagy amennyit mondanak. És azt viszed akihez akarod a papírod. Viszont ha ott úgy megy hogy felküldik a dokiknak a leletet, tehát nem kell érte menni, akkor csak az adhatja ki aki kérte. Nőgyógyász nem kérhet TSH-t amúgy, de ha nőgyógyász kéri a vérvételt, akkor a háziorvos nem fogja tudni kiadni neked, mert nem ő kérte és nem is láthatja a gépben. És ha háziorvos kéri akkor a nőgyógyász nem adhatja ki értelemszerűen.
2016. jún. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!