Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van peteérés fog. gátló...

Van peteérés fog. gátló szedése mellett?

Figyelt kérdés
Akkor menstruál egy nő amikor a pete nem lett megtermékenyítve és ez bomlik le,de mi van akkor ha vki tabit szed,akkor ninsc peteérés ,akkor mitől van mensi?
2008. szept. 22. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Nincs peteérés fog.gátló szedése alatt. Ez köztudott!
2008. szept. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nincs peteérés, a mnstruáció mesterségesa gyógyszer abbahagyása miatt jön meg (szünetes napokban bizonyos hormonok szintje visszvisszarik, ettől jön meg)
2008. szept. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
*visszaesik
2008. szept. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, mivel a fog.gátló a peteérést gátolja. A megvonásos vérzés az nem ugyanaz, mint a menstruáció (már előttem leírták).
2008. szept. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Milyen megvonásos vérzés? De amikor a szünetben megjön, akkor az menstruáció ,nem?én ugy tudom.ÉS ha babát akarok akkor majd csak ha abbahagyom a bogyót akkor lehet majd.mert nijncs peteérés és az ugye szükséges hozzá. akkor a tabi miért nem véd 100%ban?nincs pete nincs baba.
2008. szept. 23. 06:52
 6/10 A kérdező kommentje:
amikor nem szedek tabit (a 7napban) akkor lehet inkább teherbe esni 1,1%-azt jelenti,vagy akkor sincs semmi? NEM ÉRTEM :S :(
2008. szept. 23. 06:55
 7/10 A kérdező kommentje:
ha nem a pete bomlik le akkor mitől vérzünk ,akik tabit szednek?
2008. szept. 23. 06:55
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

FiGYELJ! A gyógyszer a peteérést megakadályozza, de a méhnyálkahártya, ami egyébként, ha nem szedsz gyógyszert ciklikusan változik, és ez is bomlik le, ez a menstruációs váladék alapja. Ha gyógyszert szedsz a pete nem érik meg, mert a hormon szinted mindig egy szinten van, ezért a méhny. is csak kis mértékben vastagszik meg. A pete nem érik meg, ezért nem tud kiszabadulni a petefészekből és nem tud lebomlani sem. Ezért nevezik megvonásos vérzésnek a tabi szedés szünetében lévő mensit! De mivel a pete nem bomlik le és a méhny. is csak kis mértékben növekszik meg, ezért csak kis mennyiség tud leválni, nem igazi mensi! Ok! Eddig megvagyunk!

A tabi 99,9% biztonságos. A maradék 0,1% a hiba%, azaz, ha valaki nem veszi be időben, vagy nem szívódik fel hányás, hasmenés, vagy valamilyen más gyógyszer egyidejű alkalmazása miatt. A tabi véd a gyógyszermentes héten is, mert addigra a hormonszint olyan lesz, hogy nem lehet peteérésed. Ezért kell mindig pontosan bevenni(persze nem muszáj percre pontosan,de sose lépd át a 12órát!), és ezért is kell a 7 napos szünet utáni első napon bevenni, vagyis a szünet 8. napján. (De gondolom ezt tudod!?)

Egyébként ezek mind rajta vannak a gyógyszer tájékoztatóján(én Yasminelle-t szedek, azon rajta van), és a dokidat is megkérdezheted bármiről!

Remélem így már megtisztultak a dolgok! :)

2008. szept. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, már értem.am nekem nincs rajta a tájékoztatóján (Lindynette).a dokim is most másik,mint akivel elsőnek irattam. Akkor ez nem is mensi,hanem megvobásos vérzés.köszönöm jó tudni :D
2008. szept. 23. 15:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy van, ahogy leírták előttem! A megvonásos vérzés jelentkezhet azután is, amikor abbahagytad már a tabit, mert bizony a szervezetnek idő kellhet hozzá, hogy újraindítsa a petefészkeid működését, amik a tabi szedése alatt tulajdonképpen semmit sem csinálnak. Azért is lesz gyengébb tabi mellett a vérzésed, mert nem rendes mensid van. és a gyógyszer véd a szünetes napokon is! Ezen napok valamelyikén jön meg a havid is!
2008. szept. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!