Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A mellfájdalom a gyógyszer...

A mellfájdalom a gyógyszer miatt lehet, vagy egyébb? (Aggódom)

Figyelt kérdés

Februárban normálisan megjött, márciusban teljesen kimaradt, ebben a hónapban pedig ismét normálisan megjött. Márciusban 2 teszt negativ.

Elkezdtem szedni Lindynette foggátlót. Nem rég múlt el a menstruáciom, de fájó mell+nagyobbak. Régebben is szedtem már foggátlót, de akkor abbahagytam. A kérdésem az, hogy a mell fájdalom a gyógyszer miatt lehet? Valamint hogy a terhesség szerintetek is kizárt?

Hasonló helyzetben volt már valaki?



2016. ápr. 10. 21:02
 1/3 anonim válasza:
Igen fájhat a melled a tabitól. Nekem is fájt.
2016. ápr. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!


Akkor szedjük össze, mert a szövegből nem derült ki. Mikor kezdeted szedni a fogamzásgátlót?- februárban?

Ha jól számolom 3 hónapnyi adagot szedtél be eddig. Általában az első 3 hónapban a fogamzásgátló mellékhatásai normálisak. Nekem fél évig voltak ilyenek, és normálisnak mondható, már 2. éve szedem és tökéletesen beállt minden.

A lényeg, hogy elkezdted és most ne állj le vele! Terhesség kizárt! A mellfeszülés progeszteron-ösztrogén egyensúly felbomlása miatt van, a gyógyszer okozza. Gondolom máshol is tapasztalsz ödémásodást pl. combok környékén. Ez normális.

Pattanásaid nincsenek véletlenül? Nekem a fogamzásgátló szedés első hónapjaiban a mellfeszülés pattanásokkal is társult.

Javaslat: tarts ki mellette még fél évig, terhes nem leszel. Ha utána sem múlik, akkor orvos. De most ne add fel, ha komolyan szedni akarod ilyen tünetek miatt, ezt el kell viselni, vele jár.

2016. ápr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez első egy vagy két hónapban nekem is nagyon fájt,feszült a mellem,de aztán elmúlt magától. Kb egy kosárméretet nőtt is :D szóval nyugi, ez normális!
2016. ápr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!