Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nálatok az iskolai orvosi...

Nálatok az iskolai orvosi vizsgálat hogy zajlott? Mit néztek? Mennyire kellett vetkőzni?

Figyelt kérdés

2016. márc. 1. 10:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%
kort nemet írj
2016. márc. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%

Ez iskola és orvos függő.


De ha valamely vizsgálat kínós,vagy sértő számodra(intim részt érint) nem kell résztvenned,akkor azt nem engeded.Ha több diákot hívna egyszerre be az orvos,akkor is szólhatok a titeket vizsgálatra kísérő tanárnak,orvosnak vagy asszisztensnek hogy egyesével akarok csak bemenni,aki nagyon szégyenlős az megteheti hogy csak az orvosi szobába vetkőzik majd le.



De alap vizsgálatok vannak a leginkább:magasság,súly,gerinc,vérnyomás,felső test meghallgatása,lúdtalp.Esetleg látás,hallás.


Van egy nemi fejlettség vizsgálata megnevezés,ezt főként fiúknál(fitymát,herét akarják megnézni) akarják elvégezni,nagyon ritkán lányoknál (bugyit akarják lehúzatni,szólnak picit terpesz be és csak oda néz)is,de ez nem kötelező,ezt megtagadhatjátok.Lányoknál szinte meg sem probálják!A legtöbb fiatal nem tudja hogy megtagadhatja ezt.


Általában alsóneműre vetkőzve(fiúk boxer,lány,bugyi,melltartó,top vagy trikó) kell az orvosi szobába menni,de mondom aki szégyenlős és lány az nyugodtan hagyja magán a polót majd bent leveszi.


Hány éves vagy?

Lány vagy?

2016. márc. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

Amúgy nálunk lányoknál úgy zajlott hogy polóba,nadrágba mentünk egyesével be,bent a felsőt csak fel kellett húzni,ritkán le kellett venni,meghallgatta a szívünk,picit a torkunk megnézte,a szemünk,nyaki nyirokcsomót megtapintotta,gerincet megnézte,cipőből,zokniból kibújtunk ekkor a lábtartásunkat nézte,nincs e lúdtalpunk,vérnyomást mért.

Magasságot,súlyt csak pár évente nézet.


Fiúknál ugyanez volt,de ott fitymájukat is megakarta nézni,nagyon rosszul érezték magukat,de a többség tudta nem kötelező így szóltak nem szeretnék,próbálta rájuk erőltetni,ekkor kérdezgetet tőlük,aki meg nem tudta nem muszály annak lett egy kellemetlen emléke.Szegény fiúk az orvosunk nő volt persze hogy ciki lett volna nekik.


Tiniként én is rosszul éreztem volna magam ha meg kell ett volna mutatnom.

2016. márc. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk bugyira-melltartóra kellett vetkőzni és tetőtől talpig vizsgáltak, de a bugyi alatt nem. A melltartót is csak addig kellett levenni, amíg a doktornő áttapintotta a mellünket.


A barátomtól tudom, hogy a fiúkat is tetőtől talpig vizsgálták, de nekik megnézték a heréket is. Meg megkérdezte a doktornő, hogy okoz-e problémát a bőr hátrahúzása. Aki bátortalanul vagy nem magabiztosan válaszolt (mint pl a barátom is), annak fel kellett feküdnie az ágyra és a doktornő hátrahúzta a makkról a bőrt.

2016. márc. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
27%

Én azért rendesen kiakadtam volna ha középiskolás fejjel ellenkező nemű iskolaorvos akart volna az alsóneműmbe matatni,mint ahogy a barátodnál.Tuti nem engedtem volna.


Nem is értem mért nem mer egy fiatal sem szólni,hanem hagyja,hogy ennyire megalázó helyzetbe kerüljön.De a szülőket sem értem hogy hagyják bármit megtehessenek a gyerekeikkel.


Nagyon nem helyén való hogy iskolákban ott nézegessen az orvos.A szülők sem engedik hogy őket ott bárki vizsgálgathassa,a gyerekeknél sem szabadna ezt hagyni.

2016. márc. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem fiúknak iskolás korban egyszerűen hozzátartozik az orvosi vizsgálathoz a herék vizsgálata, és szerintem az orvos igenis húzza fel a bőrt a makkról. Én örülök, hogy a barátomnak megnézik, és ő sem hisztizik.
2016. márc. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem meg nem helyes.


Te sem akárkivel vizsgáltattad meg magad odalennt,hanem nőgyógyaszhoz mentél,akit te magad választhattál és te döntötted el hány évesen mentél el.


Nem hinném díjazznák a tini lányok iskolaorvosként férfi orvos megjelen és közölné tolják le és még oda is nyúlna nekik kézzel.


Én akárkire bíztos nem bíznám a gyerekem,meg akármilyen körülményekre.Még felnőtteknél is számít sokszor hogy férfi vagy nő az orvos indulj ki ebből.Akarkivel nem nézetném meg ezt a testrészem már bocs.

2016. márc. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%
Nálunk egyesével történtek a vizsgálatok, a fiúknak is. Így pedig nyilván egészen más. Persze mindenki más véleményt képvisel, az enyém éppen az, hogy lányoknak fehérneműre vetkőzés, fiúknak alsónadrágra, a vizsgálat legyen alapos, amibe fiúknak tartozzon bele a bőr hátrahúzása a kukijukon.
2016. márc. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%

Tudod masról dönteni hogy gyakorlatilag mutassa meg a nemiszervét ellenkező nemű orvosnak könnyű.Ha lehúzatják a boxert tudod meztelen.


Nem biztos tetszene neked vagy tetszett volna egy bugyiba volnulj be,majd bugyit told le férfi előtt.


Ezt így kell nézni.

Iskolai orvosnál nem normális hogy a legintimebb részed mutogasd,meztelenül ácsorogj.

2016. márc. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ha neked ez a jó pörgesd vissza az időt próbáld ki mennyire lett volna kínós ha neked kellett volna meztelenül iskolásként férfi előtt lenni,ágyra feküdni.


Bíztos ha veled jártak volna ígybel nem tetszene már?

2016. márc. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!