Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » SÜRGŐS! A szex eltolja a...

SÜRGŐS! A szex eltolja a menstruációt?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel lassan egy hónapja voltam úgy együtt először,ő szűz volt. Mint nagyon sok lánynál,nála is van egy nagyon erős félelem a terhesség gondolata miatt,és erre még rátesz az hogy egy hete késik neki. Szexre már egy jó-párszor sor került,és ismerősöktől azt hallottam,hogy a szex is tolhatja a menstruációt. Annyi lenne a kérdésem,hogy a szex,és az orális szex(ezt minden nap kb.2-3x csinálom neki,ezért érdekelne az is hogy ez is eltolja-e) eltolja a menstruációt? És ha igen,akkor minél többet csináljuk,annál tovább tolódik,vagy csak XY napig/hétig tolódik emiatt maximum?


Köszi a válaszokat!:)



2016. febr. 26. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Aki ezt mondták azok ostobák. A szex nem tolja el a menstruációt.

2 oka lehet, hogy miért nem jött meg neki

1. Annyira stresszel, hogy pár nappal eltolhatja a stressz (de nem hetekig)

2. Terhes

2016. febr. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nem tudom, milyen fiatal a barátnőd, nekem 20 éves koromig be sem állt rendszeressé a menstruációs ciklusom. Tehát lehet, hogy még neki nem is rendszeres? De a szex önmagában csak akkor tolhatja el a vérzést, ha terhesség következik be általa. Teszteljetek egyet reggeli első vizeletből!
2016. febr. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy a szex során védekeztetek-e, tehát egyáltalán fennáll-e a teherbeesés lehetősége!? Mert ugye lehet emiatt nem jött meg időben.

Aztán, 18 éves kor alatt még igencsak gyakori az ingadozó időtartamú ciklus, sőt az sem ritka, hogy egy-egy menzesz teljesen kimarad.

Igazából még 18 éves kor után is csak azoknak a nőknek napra pontos a menstruációja, akik állandó fogamzásgátló tablettát szednek, a többieknek néhány nap ide-vagy oda teljesen normális.


Csatlakozva az előttem szólókhoz az is tény, hogy a szex önmagában (sem a közösülés, sem az orális szex) nincs közvetlenül hatással a ciklus hosszára (a teherbeesést leszámítva).


Nem kell feleslegesen aggód, hanem felelősséggel kell védekezni és akkor nem lehet baj akkor sem, ha késik.

Ha viszont fennállhat a teherbeesés veszély a akkor a kérdéses aktust követően kb. 3 héttel érdemes egy tesztet csinálni!

2016. febr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
nem tolja el. inkább megjön tőle hamarabb 1-2-3 nappal.
2016. febr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne izguljatok! Bárki bármit mond, valakinél "eltolhatja". Igaz az is , hogy ha már rendszeresen összebújtok, sőt az esedékes havi előtt is, akkor megvis hozhatja a szex. DE! Nekem a szüzességem elvesztése után 3 hónapig ingadozott, volt , hogy 10 napot késett. Főleg ha be is vadultatok és kicsit megbolygattad őt. Mindenképp csináljatok tesztet ettől függetlenül és az óvszer mellett nagyon hatásos még a naptári módszer. Google Play-en le lehet szedni a My calendar (rózsaszín kis könyv az ikon) naptárat, amiben az is látható , hogy nagyjából mikor ovulál. Azokon a napokon maradjatok a pettingnél inkább SZERINTEM. És semmiképp se stresszeljen a gyerek téma miatt, mert annál inkább késik. Remélem segítettem valamit! 19/L
2016. febr. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Védekeztünk, tehát nem nagyon látok esélyt a terhességre...de azért kicsit én is félek.
2016. márc. 4. 20:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Na mizu? Megjött neki?
2016. márc. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocsi,"kicsit" későn válaszolok,de amúgy el kellett mennie nőgyógyászhoz,mert 2 hónap után sem volt jele a menstruációnak. Nem lett terhes,de csak gyógyszer segítségével jött meg neki.
2017. jan. 6. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!