Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volt már valakinek hasonló?

Volt már valakinek hasonló?

Figyelt kérdés

a szeméremajkaimon sötét barna fél cm átmérőjű, foltok vannak, mind2 oldalon 1

már évek óta ott vannak valószínűleg de még csak (21!!) éves vagyok

azt olvastam, hogy a melanoma az idősebbek betegsége

voltam 3-szor már nődokinál (nem emiatt) és a 3-ből csak egy nődoki kérdezte meg, hogy ez mióta van ott

mondtam, hogy régóta, és nem is javasolt kezelést (attól tartok lehet csak azért, mert úgy volt vele nem az ő dolga)

a kérdésem az lenne, hogy volt-e már valakinek hasonló tünete

én attól tartok, hogy melanoma, mert a neten ijesztgetik az embert, és bármire keresek rá manapság mindenkinek azt mondják bármilyen tünetre, hogy rák

nem azt kérem, hogy küldjetek a bőrdokihoz, és oltsatok be

elfogok menni, de már kezdek nagyon félni, és hátha valaki megtud nyugtatni, hogy nem vészes :)


2015. dec. 22. 16:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha évek óta ott vannak, ráadásul párosával, nem gyanakodnék annyira melanomára. Amúgy rengetegféle ártalmatlan bőrelváltozás jár hasonló tünetekkel, ezért használnak a bőrgyógyászok is dermatoszkópot, sőt, egyes esetekben csak eltávolítás után derül ki, hogy vaklárma volt.


Egyébként tudtommal a melanoma elég gyorsan növekszik, szóval változást kellene tapasztalnod rajtuk. De ha megnyugtat, menj el vele bőrgyógyászhoz, legalább átnéz tetőtől-talpig, ami amúgy sem árt néha.


Egyébként a melanoma nem jellemzően az idősebb korosztály betegsége, csak náluk sokkal gyakoribb, mivel a bőr elöregedésével egyenes arányban nő a kockázat, főleg a napsütésnek kitett területeken. De ettől függetlenül genetikai alapon is jelenhet meg bárhol, ezért nem szabad elbagatellizálni, ha furcsa bőrjelenségeket tapasztalsz.

2015. dec. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!