Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg csak felborult a...

Tényleg csak felborult a hormonháztartásom?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Körülbelül 8 hónapja jött ez elő először.. Nagyjából egy héttel azelőtt,mielőtt megjön a menstruációm nagyon csíp, éget és fáj a nemiszervem és annak környéke. Megjön a menzeszem és mint amit elvágtak teljesen elmúlik. Egyszer-kétszer előfordult, hogy mielőtt teljesen elmegy, de még a folyás barnább még mindig csíp, de ez nem igazán jellemző. Aztán elvagyok és egy hétten menzesz megint kezdődik elölről.. Utolsó két menzeszkor kimaradt, örültem,mert azt hittem, hogy kinőttem.

Anyukám azt mondta, hogy csak felborult a hormonháztartásom és emiatt megváltozott a folyásom "összetétele". Vagy talán más lehet a gond?

(Hüvely gombám nincsen!)



2015. szept. 30. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Csíp, éget és fáj? Nem hiszem, hogy ennek köze van a hormonokhoz. És már menstruáció előtt egy héttel? Ezek a tünetek nem normálisak...

A bőrödön érzed a csípő, égető érzést vagy beljebb? Miért vagy biztos benne, hogy nem gomba? Kipirosodást tapasztalsz?

Pisiléskor fokozottabban érzed a fájdalmat? Mert az is lehet, hogy hólyaggyulladás, húgyúti fertőzés...

Én a helyedben megnézetném a nőgyógyásszal, időnként (mondjuk évente) amúgy sem árt elmenni szűrésre.

2015. okt. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen rendszeresen kb egy héttel menstruáció előtt. Nincs kipirosodás. Nem folyton viszket. Valamint nem gondolnám hogy gyulladás, mivel mihelyst megjön minden tünet elmúlik.
2015. okt. 1. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!