Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehet megelőzni hogy...

Hogyan lehet megelőzni hogy tizenéves korban hamar megereszkedjen a mell?

Figyelt kérdés
2015. júl. 26. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért ereszkedne meg már tizenévesen? 21 vagyok de semmi bajom vele, pedig nem kicsik és elég hamar elkezdtek nőni. Nem értem a kérdést.
2015. júl. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
olyanra gondolok h túl sok vagy túl kevés melltartó viselés miatt
2015. júl. 26. 21:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Sokáig nem hordtam melltartót, mert utáltam, aztán ahogy nőttek, muszáj lett. Ma már legtöbbször csak este veszem le, meg megesik hogy hétvégén nincs rajtam.

Szerintem ez a tizenévesen megereszkedik a mell téma egy tévhit.

2015. júl. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Semmit sem lehet tenni. Ha olyanok a génjeid, akkor lógni fog, ha nem olyanok, akkor nem fog. A melltartó ezen semmit sem változtat.


Ha nagyok a melleid, és zavarnak, ugrálnak, fáj, ha nem kapnak támasztékot, akkor hordj melltartót mindig. Van, aki éjszakára is hord, mert annyira zavarják a mellei, aludni sem tud hason miattuk. Ha nem túl nagy a melled, akkor a belátásodra van bízva, hordasz-e. Ha valami átlátszik, akkor az alá illik. Iskolában nem illik, hogy átlátsszon a blúzon a melled, vagy vegyél fel olyat, ami jól eltakar, vagy alá kell venni trikót, melltartót. A kivágott ruháknál viszont nem esztétikus, ha kilóg a melltartó pántja. Sokan nem akarnak melltartó nélkül kimenni az utcára, és felveszik minden alá, aztán mutogatják a pántját hátul, oldalt stb., de ez csúnya, és közönséges. Vannak ruhák - például a hát nélküliek -, amelyek alá nem veszünk melltartót, és kész. Ebben a melegben, ami a héten volt, kifejezetten kínzóeszköz lehetett a melltartó, én nem is hordtam.


Egyébként 40 éves vagyok, szépek a melleim, semmit sem változtak tizenéves korom óta, kicsit talán még szebbek is lettek, mert híztam azóta vagy 4-5 kilót. De ez szerencse is lehet, sokaknak megváltozik a melle a szülés és szoptatás után nem éppen jó irányban.


A 21 éves válaszolóról nem tudom eldönteni, komolyan írta-e, amit írt, vagy provokációnak szánta. 21 évesen mitől változott volna meg a melle?

2015. júl. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A kérdező azt kérdezte hogyan előzheti meg, hogy TIZENÉVESEN megereszkedjen a melle. Szerinted miért írtam, hogy nekem 21 évesen SINCSEN baj a mellemmel?

Szövegértés? :)

2015. júl. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
OK, nyugi :) Csak annyira bizarr, hogy már 21 éves vagyok, és még mindig jó a mellem :D Mikor legyen jó, ha nem 21 évesen?
2015. júl. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze, ezért nem értettem a kérdezőt, hogy miért aggódik már most emiatt. Huszonévesen lesznek neki a legszebbek, nem hogy megereszkednének addigra :D
2015. júl. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ne hordj annyit melltartót. És táplálkozz egészségesen, ne görnyedj sokat, hanem legyen egyenes a tartásod! Ja, és ajánlom a férfi kezek masszírozását. :D
2015. júl. 27. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nem túl nagyok a melleid akkor tornával erősítheted az alatta lévő izmokat (nem, a mellet nem, mivel az zsírszövet), így azok jobb tartást adnak.


Amíg nem szükséges ne hordj melltartót, mivel az izmaidnak nem kell dolgozniuk, hogy megtartsák a melledet így el is satnyulhatnak (torna nélkül).

Ezen kívül a melltartó hátsó kapcsa irritálja a háti gerincet ami nem túl jó dolog.

Természetesen van az a nagyság ami fölött mindenképp kell a melltartó akár tetszik akár nem. Tizenévesen esetleg ún. csőmelle lehet valakinek, ami majdnem úgy néz ki mint a megereszkedett, de az a természetes formája. Megereszkedés majd sok-sok szoptatás után, vagy 40-es évek legvégén várható.

2015. júl. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!