Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A vérképből kimutatható a rák?

A vérképből kimutatható a rák?

Figyelt kérdés

Majdnem egy hónapja 1-1 csomó van a melleimben. Először fájtak, majd a menstruációm után elmúlt a fájdalom, de a csomók megmaradtak. Elmentem a háziorvoshoz, aki elküldött vérvételre, ahol rengeteg mindent néztek, a vizelettel együtt majdnem 2 oldal lett. De majdnem minden eredmény jó lett, kivétel a vizeletemben a baktérium. Ami nagyon magas, de lehet csak azért, mert egy gyógyszeres üvegbe pisiltem.. Tudom, hogy ez hülyeség volt. Most elküldött egy gyerek nőgyógyászhoz, ahova jövő héten megyek. De más tünetem nincs, nem vérzik a mellem, nincs máshol csomó, csak az a kettő a melleimben. Sokat is mozgok, nem fogyok, nem vagyok fáradt, stb..

Az lenne a kérdésem, hogy ha rákos lennék, az már kiderült volna? És mire számítsak most? Nagyon félek. :(

Köszönöm!

17/L


2015. jún. 18. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Ne félj fiatal vagy nem valószínű hogy rosszindulatú elváltozás. Általános laborból konkrétan nem a rákot nézik, de az befolyásolhatja az értékeket.

Lehet hogy ártalmatlan ciszták, vagy valami miatt megduzzadt mirigyek. Ne félj.

2015. jún. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Azt még elfeljtettem, hogy mindkettő csomó mozdítható, szabályos kör alakúak.

2015. jún. 18. 14:25
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Onkológián vesznek olyan típusi vért, ami kimutatja a rákos sejteket. De a sima vérvétel is nagyon sok betegségre felhívja a figyelmet.
2015. jún. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Shai-Hulud ***** válasza:

Szólj a körzeti orvosnak, hogy utaljon be mammográfiai vizsgálatra.

Az kifejezetten az emlőrák kivizsgálására szolgál, és jelenleg ez az egyetlen módszer van a rosszindulatú emlődaganatok kiszűrésére.

A mammográfiai vizsgálat egyébként (teljesen tünetmentesen is) egy-két évenként mindenkinek ajánlott vizsgálat.

Maga a vizsgálat háziorvosi beutalóval INGYENES.

[link]

[link]

2015. jún. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én úgy hallottam, hogy ennyi idősen más a szövet szerkezete, így nem is ér semmit. Meg amúgy sem szeretnék még mammográfiára elmenni a sugár miatt. :/ Először lehet inkább megvárom a nőgyógyászati vizsgálatot, meg ha kell, akkor az uh-t.

De köszönöm mindenkinek a választ!

2015. jún. 18. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!