Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vatta, menstruáció?

Vatta, menstruáció?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam főleg idősebbektől, hogy vattát használtak vérzés idején. Nem akarom kipróbálni, csak érdekel, hogy ez milyen vatta volt?

2015. jún. 11. 23:40
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Nos, betétek a 80-as években is voltak.


Az általad említette vatta pedig a normál háztartási vatta. De ez már a 80-90-es években sem volt divat.


A betétek vastagabbak voltak, de a kb 20 éve kapni a vékonyítottakat is.


Vattát kb. a mai nagymamák használtak.

2015. jún. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sőt, még ez sem igaz, mert az én anyukám is használt tampont is.
2015. jún. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
AZ igazsághoz annyit, hogy mindig volt otthon vatta, mert azzal mostuk le a sminket. És ha éppen elfogyott a betét vagy tampon, akkor első segélynek használható.
2015. jún. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, én is nagyi korúaktól hallottam.


De sima háztartási vatta? Amire rá van írva, hogy "nem steril, gyógyászati célra, sebkötözésre nem alkalmas"?


Az a vatta, amire ha ráöntök egy pici körömlakklemosót, átázik, és ha rákönyökölök, minden nedv kijön belőle?


Hogy csinálták, ötpercenként cserélték?

2015. jún. 11. 23:51
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség. Nekem 30 éve van mensesem és az elején még vatta volt használatban. Csak pár évvel késöbb jött a betét. Az első amivel találkoztam, az azt hiszem német volt.

Az volt a vattára írva, hogy háztartási vatta és egy hosszú darab volt összehajtogatva és mindenki annyit tépett le belőle, amennyit akart.

2015. jún. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sima háztartási vatta. Én pl. volt, hogy 2 bugyit húztam, wc papírt is tettem alá, ill. be is tekertem vele, hogy ne ragadjon belém. Nem nagyon mentem sehova míg megvolt, suliban is minden óra után rohantunk ki cserélni.
2015. jún. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én is használtam vattát és csak 25 éves vagyok egy nagy csomagban van és annyit veszel ki amennyi kel!!! Én szüléskor is aszt használtam mert puha volt de fél óránként cseréltem mert hozzám rakat!!! De ha semmi nincs akkor az marad :)
2015. jún. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#4:


Igen, az a vatta.

A betét sem steril, minek lenne az? :)

Amúgy egész jól bírta pár órán át.

2015. jún. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

21 éves vagyok, és én is használtam már.

Olyan durván erősen megjött, hogy éjjel az jszakai betéttel lefeküdtem, kétszer cseréltem éjjel betétet, reggelre mégis egy fél méter átmérőjű vértócsában ébredtem. Sajnos nem túlzás, így volt. Na akkor bevetettem mint nehéztüzérség, a betét mellé éjszakára. Nem folyt ki a betét mellett a vér, alatta avatta felszívta.


Szar emlék, azelőtt és azóta sme volt olyan nagy mennyiségben, és pont mamámnál nyaraltam. Ő mondta hogy próbáljam ki, ezek a szar betétek smemit nem érnek (imádom azért). Valamit segített.

2015. jún. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!