Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért ilyen egy orvos? Most...

Miért ilyen egy orvos? Most akkor mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy két hete voltam nőgyógyásznál, aki talált nálam gombát. Kaptam is rá gyógyszer + kúpot. Természetesen a barátomat is kezelték. Nekem semmi tünetem nem volt, ahogy a barátomnak sem.

Illetve annyi tünetem volt,hogy sárgás folyásom volt.

Mondta az orvos,hogy ha nem múlik menjek vissza,akkor írja a következő adagot.

Na most el is mentem múlthéten,hogy még mindig van sárgás folyásom így akkor írna e még?

Nem vizsgált meg, inkább leszidott, hogy mit képzelek magamról azzal kell foglalkozni,mert komoly tünetei vannak és én nem is jelentkeztem be a vizsgálatra korábban. De szóltam,hogy megbeszéltük, hogy csak írás lesz ebben az esetben és jöhetek bármikor. Akkor még jobban le lettem szidva, hogy nem így megy a dolog,mert a tünetek stb. Mondtam,hogy továbbra sincs tünetem a fent említetten kívül. Mire azt mondta,hogy akkor ez normális...Majd kaptam egy receptet,amit nem is kértem. Természetesen pénzért.


Ilyenkor mi van? Most akkor van gomba vagy nincs? Illetve tuti,hogy van,mert hát előzőleg meg volt állapítva.

Mások is ilyenek? Én nagyon a szívemre vettem.


19/L


2015. jún. 8. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Haha, en mar megtanultam magasrol sz.rni a fejukre.

Egyx egy nogyogyaszom megkerdezte mikor volt meg utoljara es tokre elfelejtettem (azert irom naptarba, hogy ne kelljen emlekezni ra) es lecseszett, hogy megis hogy kepzelem, ez olyan mint csataba menni fegyver nelkul, mi az hogy nem tudom. WTF?


Persze akkor meg fiatal voltam es megszeppentem es akkor anyukam azt a tanacsot adta, hogy hagyjam a pitsaba es keressek masikat. Elmentem egy masikhoz, az meg egy angyal volt es kedves es mosolygos es mindig ugy vizsgalt meg, hogy a legnagyobb relax legyen minden meg akkor is amikor egy idoben az egyik partneremtol minden lehetseges korsagot elkaptam.


(megsugom az elozo az 'esztekas' orvos volt a masik meg magan!) Inkabb fizetek es kedveskedjen, mint ingyen parasztkodjanak velem!


Ha tudsz keress masik orvost.

2015. jún. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%

Sajnos a nőgyógyász urak többsége nem igen rendelkezik semmiféle empátiával, talán az is oka lehet, hogy ők nem kerülnek hasonló kínos szituációba mint mi és nem is tudják átérezni helyzetünket.

Nekem női orvosom van, ez is közre játszott az orvos választáskor és nagyon elégedett vagyok döntésemmel.

2015. jún. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%

Jajj, utolsó, hagyd már ezt a nőnemű nőgyógyász-mániadat most már.

2-höz volt szerencsém idáig, egyik sem mutatott semmi empátiát. Az egyikhez azért mentem, mert már 3 hete véreztem, nem gyengén. Meg sem vizsgált, elküldött UH-ra, majd amikor visszamentem hozzá az eredménnyel, közölte, hogy mi a francot drámázok, nem vastag a nyálkahártyám, nem fogok elvérezni. Minden nélkül hazaküldött. Hétfőn, a saját orvosom, aki férfi, teljesen együtt érzően sajnálkozott és nem értette, hogy pénteken miért nem írt fel semmit a kollégája, amikor már 3 hete vérzek.


A másik alkalom, szintén erős vérzés, a dokim szabin volt megint, szóltam az UH-s nőnemű orvosnak, hogy nagyon vérzek, meg szólt az asszisztens is, hogy tegyen oda több papírvattát. Ehhez képest leszarta, hogy mit mondtam, majd a vizsgálat végén úgy kirántotta belőlem az UH--fejet, hogy csapódott mindenfelé a vérem, meg jó nagy adag tócsa maradt alattam is. Erre fintorogva elkezd velem izélni, hogy miért nem tudtam szólni, hogy ennyire vérzek.


Szóval ennyit a baromi nagy empátiával rendelkező nőnemű orvosokról.

Ettől függetlenül tudom, hogy vannak nagyon jó nőnemű orvosok is, de ne sarkítsuk már ennyire le a dolgot, hogy minden férfi idióta és minden nő egy isten!

2015. jún. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is rosszabbak a tapasztalataim a női nőgyógyászokkal. Sajnos mindenhol vannak b*nkó orvosok, de lehet találni az SZTK-ban is normálisat. Tény, hogy a magánorvos a saját érdekében kedvesebb a beteggel, persze ez nem garancia arra, hogy valóban jó szakember is.
2015. jún. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is női orvosom van, és csak nagyon jókat tudok mondani róla, szinte barátnőként kezel és alig van bennem szégyenérzet a vizsgálatok alatt. Azonnal megérti minden problémámat, hiszen ő is nő és meg van benne a természetes női (anyai) empátia is.

Szóval ha valaki kellemetlenül érzi magát egy férfi elött, annak nagyon ajánlom a női nőgyógyászt.

2015. jún. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyilván alapból megértőbb egy női nőgyógyász, egyrészt mert ő is nő ugyanazokkal az alkatrészekkel és nem csak a könyvből ismerhette meg azokat az egyetemen, másrészt ő is felfekszik oda az asztalra időnként, így aztán tudja milyen érzés az. Valahol olvastam is hogy a női nőgyógyászok mindig női orvoshoz mennek, mert milyen érzés lenne az hogy egy férfi kollegája vizsgálgatja és utána másnap esetleg egy konferencián egymás mellett ülnének...

Érdekes, hogy valahogy mégsem működik a "hát hiszen egy orvos csak aki naponta 50 ilyet lát" elmélet ilyenkor.

Én elég szégyenlős vagyok, így neveltek otthon és eleve női orvost kerestem, akinél aztán szültem is 2x is, és nagyon elégedett voltam mindig és vagyok most is vele.

2015. jún. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!