Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valaki ad rá a választ? Már...

Valaki ad rá a választ? Már belefáradtam!

Figyelt kérdés

Idáig is rengeteg probléma volt a bőrömmel. Fürdés után mindig viszket, kiszárad. Rettenetesen hajlamos vagyok a narancsbőrre és a striákra. Folyamatosan viszket valahol és hámlik a bőröm. Melegben rettentően izzadok. A ráadás az, hogy szőrtelenítéskor olyannyira kegyetlen eredmények születnek, hogy csak na... Például rettenetesen kipattogok, égek. Mindez a normál bőrfelületen keletkezik (például lábszár, comb, vádli). Akkor gondolhatjátok hogy milyen a sokkal érzékenyebb területeken, ahol vékonyabb a bőr. Mérgespattanások hada támad meg és még sorolhatnám. Szőrtelenítés után szúr, viszket, ég és fáj... Annyi mindent kipróbáltam már...a krémektől kezdve a hintőporig minden volt. Testápolókra és az ilyesfajta kozmetikumokra havonta rengeteget költök mert ennyire igényli a bőröm.

Mit tegyek a szőrtelenítés során? Mert ez már nem állapot számomra...


2015. jún. 6. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Én elmennék bőrgyógyászhoz, és megmutatnám neki a bőrömet, elmondanám a panaszaimat, és hátha mond rá valamit. Persze magánrendelésre.
2015. jún. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Énis erre gondoltam, amit az elöző írt, az is előfordulhat, hogy valamire intolarenciád van és ezt a bőröd sínyli meg.
2015. jún. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm is viszket állandóan fürdés után, de ő már kitapasztalta, hogy milyen tusfürdő/szappan jó neki. Konkrétan kb egyik sem, hanem minden féle mentes szappant vett egy időben, meg a gyógyszertárban is van valami mosdő kenőcs és azt hiszemmost valami JOhnson tusfürdőre talált rá. Valamint az sem mindegy milyen mosószert/öblítőt használ és nyaraláskor pl csak és kizárólag a saját otthon mosott törölközőjét használja emiatt és van valami gyógyszertáros kenceficéje is, amit egyből zuhanyzás után kell használni.

Menj el szerintem is bőrdokihoz.

2015. jún. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is kezd a bőrgyógyásznál. De Menj el endokrinológushoz is, mert ezek a tünetek endokrin betegségre is utalhatnak. Jobbulást!
2015. jún. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Érzékeny bőr nem bírja a szőrtelenítést, intim területeken én sem tudok szőrteleníteni, mert olyan ronda utána napokig, hogy takarni kell, mire megjavul, addigra már újra ott a szőr.

Hámló bőr és mérges pattanások miatt ajánlatos lenne bőrgyógyászhoz menned, és vegyél szappanmentes és illatmentes termékeket, DM-ben lehet kapni ilyeneket, testápolótól kezde samponig.

2015. jún. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!