Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, ti a helyemben mit...

Lányok, ti a helyemben mit tennétek?

Figyelt kérdés

Na tehát. 13 éves lány vagyok, 166 cm magas ès 48kg. Vékony. Sokszor megkapom azt, hogy "de vékony vagy", "mint egy csontváz". Bizonyára ezek nagyon megsértenek, de próbálok nem foglalkozni mások véleményével. A problémám az, hogy nincs menstruációm. Az osztályunkból 12-ből már 8 lánynak megvan, és 4nek nincs. Ez elég ciki nekem, mert: a 4-ből az egyik bő 1 évvel fiatalabb tőlem, a másik csontvékony, a harmadik kövér, akiről szintén nem tudom miért nincs neki, de valahogy őt nem is zavarja. Hát igen, a negyedik én vagyok, engem nagyon nagyon zavar. Leginkább azért, mert a baráti körömből mindenkinek megvan. Folyton azzal szekálnak, hogy "na te menjél úszni te ne kérjél felmentést, menszeszed sincs!". NA TEHÁT A KÉRDÉSEM: szerintetek valami betegség áll a háttérben, nincs minden rendben? Gyakran azt érzem, hogy nekem ott lent más mint a többieké, hisz nekem nincs meg. Teljesen magamba beszéltem, hogy nekem nem fog megjönni. Ez az állandó szekálás ezt tette, hisz nagyon bántanak a szavak. Nagyon szeretném ha segítenétek, nagyon vàrom màr hogy megjöjjön és végre én is nagy lány lehessek!😢 Nagyon szeretném, ha az értelmetlen válaszolók elkerülnének a "jaj ne várd nem jó az" meg "csak a bajof lesz vele" meg az "örülj ameddig nincs" című válaszaikkal.

És mégegy kérdés...mi történik, ha nem jön meg?


2015. jún. 1. 20:33
 1/7 anonim válasza:
Te szegény! Én is 13 vagyok ám, nyáron jött meg. Nekem 1 petefészkem van, nem tudom ezért-e, de folytón kimarad. Ne törödj velük, megjön az! Anyukámnak 15 évesen nagymamámnak peddig 14 évesen jött meg!
2015. jún. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
17-18 éves korodig kéne megjönnie. Viszont ez a kg a magasságodhoz KEVÉS! Ez is állhat a háttérben! Többet kéne enned, ez így nagyon nem jó! Egyébként meg, ne foglalkozz a szekálókkal! Ha ezzel szekálnak, nem igazi barátok!
2015. jún. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

16 éves korodig kellene megjönnie, addig még van 3 év. :)

De ha nagyon nyugtalanít a dolog, anyukáddal menj el a háziorvoshoz, de szerintem ő is a fenti állításokat fogja megerősíteni, hogy nem valószínű, hogy bajod van.

2015. jún. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan osztálytársam akinek 14 évesen jött meg. Nem volt vele semmi gond csak mindenkinek máshogy jön ez. Van aki hamarabb és van aki később kezdi. Aggódni semmiképp nem kell, ez normális.
2015. jún. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha 14 éves korodban jön meg, az is normális, nem törvényszerű, hogy mindenkinek 12-13 évesen jöjjön meg. Ha 15-16 éves korodig nem jön meg, irány a nőgyógyász. A biológiát, a szervezetet nem lehet siettetni, anno én is nagyon vártem, kb már csak 4-5-en voltunk, akiknek nem jött meg 8-ikra. Ilyen az élet. Ne keseredj el, az osztálytársaid a bunkók, az én időmben nem szekáltak ilyesmivel, inkább bíztattak.
2015. jún. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! Próbálok hízni, már felszedtem 2 kilót..:) nyáron sokat szeretnék változni, mert csúnya a sovány!:(

Köszönöm mégegyszer!!!:)

2015. jún. 2. 15:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 17 éves voltam, amikor megjött és nagyon, de nagyon vártam már. Teljesen egészséges voltam akkor is, azóta is az vagyok és szinte napra pontosan jön meg mindig.

Türelem.

2015. jún. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!