Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mással is volt már ilyen?

Mással is volt már ilyen?

Figyelt kérdés
Tegnap megjött és testnevelés óránk volt. Nagyon sokat futottunk, mikor megálltam elkezdett görcsölni a hasam , de annyira ,hogy ájulás szélén voltam. Mással is volt már ilyen? Ez mennyire normális?

2015. máj. 30. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Igazából a fájdalmas menstruáció sosem jó vagy normális, sok minden állhat a háttérben.


Amíg a nők zöme mondjuk eléggé ócska étrenden él gyerekkoruktól fogva, addig nem is kell tovább menni. Viszont azért a témának érdemes utánajárni, mert a lényeg az, hogy a menstruálásnak nem kellene negatív élménynek lennie, nem a fájdalomra kellene asszociálni róla.

2015. máj. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1-es, kisfiúként aztán nagyon tisztában lehetsz a témával!


Kérdező!


Normális. A sport ugyan nem tilos, de ilyenkor túlerőltetni sem kellene magad!


A menstruáció eleve alhasi vérbőséggel és a nyálkahártya leválása miatt görcsökkel jár. Plusz az intenzív mozgás következtében adott esetben jobban is vérzel, több a vérveszteség, ami szédüléssel, ájulással is járhat, hisz hatással van a vérnyomásodra is.

2015. máj. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

24 éves férfiként igen, úgy gondolom némi objektív rálátásom lehet a témával kapcsolatban.


Főleg ha a világnézetem nem fekszik össze a 'hát szarul vagyunk mert ilyen az élet és az természetes hogy ez meg az fáj' típusú megközelítéssel.


Jah, én a menstruációs problémákat, túlzottan erős görcsöket és a fájdalmat problémának nevezem, attól függetlenül hogy sok vagy kevés nőt érintő probléma, tehát attól függetlenül hogy normális-e.


Remélem a 2. nő válaszoló ezt figyelembe veszi.

2015. máj. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

Igazából nem tudom elfogadni azt a gondolatot , hogyha ez ennyire természetes dolog , akkor miért jár ekkora fájdalmakkal.

Én azt hittem , hogy a fájdalomtól ájulok el nem attól, hogy vérveszteségem van.

Normálisat úgy értettem , hogy megerőltetés estén ilyen görcsök is lehetnek. És szerintem is probléma.

#1 válaszoló! Pedig szerintem (legalábbis nálam) mindig az rögzült ,hogy ez kellemetlenségekkel jár együtt.

2015. máj. 31. 13:09
 5/5 anonim ***** válasza:

De hát sok nőnek meg nem olyan kellemetlen, még ha érzik is, nagy különbség van az agónia, rosszullét és az enyhe kellemetlenség között.


És ezt továbbra is úgy írom, hogy nem menstruáltam de nyilván beszélek nőkkel, nyilván valamelyest ismerem (vagy félreismerem) a világot, és tudom mi az a testi (meg nem testi) fájdalom, milyen mértékei vannak.


Nézz utána a kóros menstruációs fájdalomnak, görcsöknek.


Cink kezeléssel szokták enyhíteni, de bizonyos problémákra például a gyulladáscsökkentő étrend a jó gyógymód. És van olyan nő is akinek bármit tesz úgy tűnik nagyon fáj, nagyon sokat vérzik.. bár az ilyen esetekről sem gondolnám, hogy az illető minden érdemleges módszert kipróbált a saját állapotának javításáért.

2015. máj. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!