Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Könyörgöm segítsen valaki!...

Könyörgöm segítsen valaki! Mégis mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

előre szögezzük le,nehogy félreértés legyen belőle,14 leszek hamarosan és már egy éve menstruálok!A szüleim elváltak és az apukámmal élek,testvérem nincs!Ezért fordulok ide kérdéssel,mert nem tudom senkivel megbeszélni az ilyen dolgokat!

Hiába minden,bárhogy próbálom elfogadni a tényt,hogy mostmár mindig ez lesz velem,nem megy!Pedig már egy éve próbálom magamba tuszkolni a gondolatot,de szerintem még 50éveesen sem fogom tudni elfogadni!Rettegek,anikor eltelik pár óra és rá kell vennem magam,hogy a betétem kicseréljem!Mos kb 15perce voltam és rendesen elkapott a sírógörcs,mert még életmbe nem volt ilyen sok mint most és egyszerűen megilyedtem!Tesizni ilyenkor abszolút nem szoktam,megkérem a tanárt,hogy mentsen fel!Mindik az átázástó rettegek!Eléggé betegesnek érzem ezt,már majdnem fóbiának!Mégis mit tudok tenni?Nem élhetem le így az életem!



2015. máj. 8. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Használj mini tampont.Nagyon kényelmes,mintha bent sem lenne,szüzek is használhatják.Mozoghatsz,úszhatsz vele.
2015. máj. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szólj apádnak, hogy milyen gondjaid vannak, és szeretnéd megbeszélni egy felnőtt nővel, mert apád előtt bizonyára "szégyelled" és kellene egy bizalmas nőismerős.
2015. máj. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én az iskolában mindig tampont és betétet is használtam, így csak minden 2. óra után kellett cserélnem. Ha átáztam volt mindig nálam másik bugyi és nadrág, ne aggódj, minden nőnek van menstruációja. Ez nem a világ vége :)
2015. máj. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hú, én is így voltam vele nagyon sokáig. Igazából a mai napig nem vagyok kibékülve a mensivel.

Sajnos ezzel együtt kell élni. Ha majd nagyobb leszel és fogamzásgátlót szedsz, akkor kevesebb és rövidebb ideig fog tartani.

2015. máj. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia! :) én is hasonlóan érzek, nem vagy evvel egyedül. Sajnos evvel a női dologgal eggyüt kell élni, hiába :/ a többiekhez csatlakozom: használj nyugodtan tampont, én is szűzen használom a normál (O.B t ajánlok), de azt csak amikor javában "ömlikk a cuccos", hoszabb ideig is bent tarhatod. tampon plussz betét kombóval tuti száraz maradsz, engem is mentett meg. és ha mégis nyilvános helyen van csere, aztszoktam h (ha lehet) suliban mindig akko cserélek mikor senki sinccs wc ben ;) amennyiség változhat, 17 éves vagyok, 3-4 éve van meg. volt már 'liter' számra, máskor meg szerényen csordogált :) ne aggódj, ha bárni van nyugodtan keress meg privátban, tesin én se szeretem am ha meg van. de arról biztosíthatlak: nem fog kipootyani, semmilyen ugró kötelezéskor sem. de először tényleg próbáld ki a mini tampont, a csomagban le van írva a folyamat hogyan tedd fel. de adnék pár tippet: csak lazán, lazán. fel fog az csússzani szép, csak nyisd szépen a lábad, rakd fel kicsit, és lazán nyomjad fel. lehet elsőre nem fog sikerülni, meg kell taláni az irányt. túl nyomni nem tudod, a méhszáj megakadályozza.
2015. máj. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

1:Köszönöm a gyyors választ,de egyenlőre még nem szeretnék tampont használni,mert elvileg(olvastam)az én koromban még nem lehet,vagyis lehet,de nem ajánlott,mert nagyobb fertőzésforrás!De köszönöm,tényleg!

2:Köszönöm a választ!Igen,valószínűleg tényleg jó lenne valakivel megbeszélni a dolgokat,mert így elég nehéz ez az egész!

3:Köszönöm a választ:Tudom,hogy nem a világ vége,de bármennyire szeretném elfogani a tényt,nem megy!És erről nem tehetek,fogalmam sincs,hogy ez miért van!Nincs ilyenkor nap,amikor ne sírnék és nem azon gondolkodnk,hogy ez azért eléggé igazzságtalan,hogy mi ezzel ,,szenvedünk",de közbe fiúknak soha semmi bajuk!Nem kell félniük,hogy éppen nyaraláskor kapja el őket(mint engem)vagy bármi!

4:Köszönöm a választ!Akkor nem csak én éltem/élem meg ezt ezek szerint!Kár hogy az a maj ha nagy leszek dolog,még soká lesz és így abszolút nem vigasztal!:(

2015. máj. 8. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!