Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 15 éves vagyok és még mindig...

15 éves vagyok és még mindig nem mestruálok, de minden jel arra utal, hogy megkéne jönnie. Már fehérfolyásom is van kb 2 éve viszont nagyon sovány vagyok. A soványsággal lehet öszeköttetésben ez az egész? 158 cm 38 kg

Figyelt kérdés
2015. máj. 8. 09:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kórosan alacsony testsúly, testzsír esetén (tehát gyakorlatilag éhezés, vagy éhezéshez vezető felszívódási zavar esetén) nem indul meg a női ciklus, általánosságban létezik ez az összefüggés a soványsággal, igen.


Ugye ez a kóros soványság esete, nem szimpla vékonyság.

2015. máj. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38 kg??? Úristen, eszel te normálisan?
2015. máj. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az első, a túl alacsony testzsír összezavarja a hormonháztartást,leállítja a ciklust. Hogy nem jön meg,azt csak egy tünet, először a testsúlyod helyreállítása,amivel foglalkozni érdemes.
2015. máj. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Almamag74 válasza:
Abnormálisan sovány vagy, ez az oka.
2015. máj. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen, egyértelműen lehet összefüggés.


Egy bizonyos testzsír százalék alatt nem indul be a hormonális ciklus (gyakori jelenség pl. tornász lányoknál, vagy hasonlóan vékony élsportolóknál), illetve már menstruáló nőknél is leáll a peteérés, és így a havi ciklus, ha egy bizonyos érték alá csökken a testzsír aránya.


Evolúciós okai vannak, a természet/szervezet ezzel védi ki, hogy egy eleve súlyosan alultáplált nő teherbe essen, mivel ez sem neki nem lenne jó, sem a leendő magzat életkilátásai szempontjából.


Jó lenne, ha tudnál hízni. Van egészséges étvágyad, eszel is normál mennyiségben és változatosan, és amellett vagy ilyen vékony?

2015. máj. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Teremtés okai vannak, a szervezet ezzel védi ki, hogy egy eleve súlyosan alultáplált nő teherbe essen, mivel ez sem neki, sem a családnak, sem a leendő magzat életkilátásai szempontjából nem lenne jó.


:D

2015. máj. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Menjél fel 44-45 kilóra, akkor már meg kell jönnie.


De te jó isten, milyen vékony vagy - mint én, arányok ugyanazok.

Éhezteted magad?!

2015. máj. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Aker *910945* válasza:
Abnormálisan sovány vagy. A menstruációd ezért nem jött még meg. Hiszen a tested ilyen testsúllyal nem lenne képes kihordani egy gyereket.
2015. máj. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen eszek rendesen ,;s igen van étvágym is.Nem éhezek .De nem tudok hízni...:( Voltam orvosnál,és a megszokottnál gyorsabb az anyagcserém de kb ennyi.Nemtudom miért nem hízom.
2015. máj. 8. 16:41
 10/12 A kérdező kommentje:
ja és köszi mindenkinek a válaszokat.
2015. máj. 8. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!