Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha elfelejtetttem bevenni egy...

Ha elfelejtetttem bevenni egy fogamzásgátlót (lent a részletek)?

Figyelt kérdés
a 3. hétben vagyok és 12 óránál több telt el, két opció volt, hogy vagy beveszem amint tudom és folytatom úgy hogy kihagyok egy menstruációs szünetet, vagy hogy rögtön megtartom a menstruációs szünetet, ám mielőtt ezt elolvastam már bevettem amint eszembe jutott, viszont szünetet szeretnék tartani, főleg mivel nincs meg a következő csomagom nálam mert el vagyok utazva. Így meg tarthatom a szünetet hogy bevettem???

2015. máj. 3. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem vetted be 12 órán belül akkor ez kockázatos manőver lenne. A legjobb nyilván az lett volna ha nem veszed be. De ha nincs nálad elég bogyó akkor talán tarthatsz most szünetet de számolni kell a kockázattal. Egyáltalán nem lehet megoldani hogy ne tarts szünetet? Ahol vagy íratni sem tudsz esetleg? Akár azt, akár 72 órásat.
2015. máj. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm választ, akkor valahogy megpróbálom oldani hogy kiváltsák nekem mire hazamegyek, csak valószínű néhány órával később érek majd haza mint ahogy szokásosan be szoktam venni.

Nem okoz egészségügyi gondot hogy kihagyom a szünetet?

2015. máj. 3. 14:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem. Nyilván nem ajánlják túl sűrűn de gondolom azért szeded a gyógyszert mert még nem akarsz babát. Pár órás késés bele fog férni.
2015. máj. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged
2015. máj. 3. 15:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Megtarthatod a szünetet is, csak vedd úgy, mintha a mai nap lenne az első napja (=mintha nem pótoltad volna), így biztos, hogy nem csökkent a hatása.


Ugyanis rövidebb szünetet lehet tartani, hosszabbat nem.

2015. máj. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A betegtájékoztatón nincs semmi? Nálam azt írja, ha elfelejtem egyszer beszedni (vagy ugye pont nincs nálam) másnap ugyanabban az időben 2-őt beszedhetek, és folytassam ahogy eddig.
2015. máj. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!