Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intim kérdés. Veletek történt...

Intim kérdés. Veletek történt már ilyen?

Figyelt kérdés
Egyik nap szeretkeztünk a párommal, és utána elmentem zuhanyozni. Olyan problémám van, hogy most túlságosan erősen irrigáltam (vízzel) a hüvelyem környékét. Lehet hogy "kiszáradt", mert most nagyon viszket, és kellemetlen tünetei vannak. Volt már veletek hasonló? Milyen krémmel tudnám kenni, amíg elmúlik?

2015. ápr. 29. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az irrigálásnak az a lényege, hogy a hüvely belsejét mossuk ki és nem a környékét és nem vízzel csináljuk, hanem az erre való tejsavas, stb. szerekkel. Attól nem viszkethet, mert kiszárad, talán elkaptál valami fertőzést.
2015. ápr. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy "irrigáltam (vízzel) a hüvelyem környékét." Az irrigálás az azt jelenti, hogy a hüvelyedet belül kiöblíted.


Nem célszerű a hüvely belsejét kimosni SEMMIVEL, mert csak megzavarod a hüvely öntisztulását. Inkább kívülről mosd ki, még ilyen intim mosakodószereket sem célszerű használni, ez csak a kozmetikumgyártók reklámja, nem túl hasznos a hüvely természetes baktériumflórájának.

Hagyd békén a puncidat, az a legjobb, csak kívülről most le.


Ha a viszketés nem múlik el, illetve folyásod van, próbálkozhatsz Canesten krémmel illetve hüvelykúppal (ez gombára jó), ha az sem használ, menj orvoshoz.

2015. ápr. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fejeztem ki magam. Nem belül mostam ki csak a környékét, a zuhanyrózsával (azaz vízzel) intim mosakodóm van , és azt is mértékkel használom - tudom, hogy nem tesz jót a hüvelyflórának alapvetően (igyekszem illatmenteset venni). Canesten krémem van, azzal kenem. Ha nem javul akkor megyek az orvoshoz. Köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 29. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!