Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől vannak nagyon erős...

Mitől vannak nagyon erős görcseim minden menstruációm első (első kettő) napjában? 17/L

Figyelt kérdés
A görcseim annyira elviselhetetlenek hogy ilyenkor sehova nem vagyok képes menni.. az ágyamban tudok megmaradni de ott sem sokáig.Nagyon szörnyű a gyógyszerek is alig hatnak és elég kellemetlen hogy ilyenkor használhatatlan vagyok .. Valaki tudna ajánlani valamit?:(
2015. ápr. 6. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is pont így vagyok. Az ok az, hogy ezt örököltem. Gének. Ha szeretnéd kivizsgáltatni magad, megteheted, esetleg lehet endometriózis a háttérben, nálam nincs ilyen probléma, makkegészséges vagyok, csak fájok, mint állat. A fogamzásgátló használ egyedül. Bár fiatal vagy még, valószínűleg felírják neked is, mást nagyon nem tudnak kezdeni vele. Édesanyámnak is ez oldotta meg a gondját, véglegesen meg az én érkezésem.
2015. ápr. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is pont ilyen voltam.

A végén nekem azt vált be, hogy injekció ampullát ittam. Fájdalomcsillapítót és görcsoldót egyben. Hamarabb hatott és nem volt annyira elviselhetetlen.

Egyébként nálunk is anyukám, nővérem ugyanúgy szenvedett, mondhatni én is ezt "örököltem".

Szervi bajom egyébként nincs.

Aztán a nemi élet kezdetével fogamzásgátlót szedtem, nyilván ott ki van kapcsolva a rendes ciklus, megvonásos vérzés van, ott már ha fájt is, akkor nagyon minimálisan, vagy egyáltalán. Aztán babatervezés miatt abbahagytam a fog. gátlót, akkor már nem fájt, bő fél év alatt jött össze a baba, aztán szülést követően is, azóta is, ha menstruálok, nem érzek olyan erős fájdalmat már. Egy fájdalomcsillapító bőven elég és bárhová el tudok menni, bármit tudok csinálni, de sulis éveimben sajnos ha iskolanapra esett a menzeszem első napja, akkor tuti aznap otthon kellett maradnom, volt, hogy a mentő vitt kórházba ez miatt.

Szóval nálam az idő és a szülés oldotta meg a problémát.:)

2015. ápr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos nálam is volt ilyen hogy orvoshoz kellett vinni és injekciót adtak .. a hányás hasmenés is állandó az erős görcseim mellett, én még csak nem is örököltem mert anyukámnak tudtommal nem voltak ilyen problémái..
2015. ápr. 6. 19:31
 4/5 A kérdező kommentje:
Viszont régebben nem görcsöltem csak volt olyan hogy 3-4 hétig is nagyon erősen véreztem elmentünk nőgyógyászhoz aki erős hormontartalmú gyógyszert irt fel ami sikeresen helyre hozta de azóta a görcsökkel küzdök..
2015. ápr. 6. 19:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, akkor a hormonok miatt van. Én kaptam ugye fogamzásgátlót a görcsök ellen, de ha nem szedném, még rosszabb lenne, volt két hónap, mikor nem szedtem... halál. Ez van, ha belepiszkálsz a hormonjaidba, beteg valószínűleg nem vagy, de fáj, mint állat.
2015. ápr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!