Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem jön meg csak 2-3 havonta,...

Nem jön meg csak 2-3 havonta, az orvost nem érdekelte. Valakinél hasonló? (Bővebben)

Figyelt kérdés
Szóval a nőgyógyász azt mondta ez fejlettlenség miatt van, nem írt fel semmit. 20 éves vagyok... azt gondoltam fel ír tablettát hogy rendszeres legyen de nem. Az mellékes hogy akármennyit eszem nagyon vékony vagyok ( 162/50). Járt már valaki így? Nem tudom mit tegyek..
2015. ápr. 5. 23:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Menj másik orvoshoz!

Először egy jó háziorvost találj!

Tudom, nehéz, alig vannak már itthon, az is mind a nyugdíj határán....:/

2015. ápr. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pedig fizetős volt ( 10.000). Reménykedtem benne hogy végre megoldódik ez a problémám.:( nem így lett
2015. ápr. 6. 00:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos mar a maganorvoshoz jaras sem garancia, sokszor nem eri meg kemeny ezreket fizetni. Keress fel egy sztks orvost, vagy egy masik maganorvost
2015. ápr. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
endokrinológiára menjél. és egyébként a pajzsmirigyedet kéne elsősorban megnézni.
2015. ápr. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Pajzsmirigyet miért? Milyen vizsgálatokat csinálnak nem tudod?

Köszönöm a válaszokat! :)

2015. ápr. 6. 00:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Milyen vizsgálatot csinálnak, hát hormonvizsgálatokat.


Tedd le a glutént és a tejet az étrendedből, fogyassz több sertés de főleg kókuszzsírt, minél több friss idényzöldséget és állati belsőségeket, tojást.


Közben tényleg csináltass minél teljeskörűbb kivizsgálást, és nem az a lényeg, hogy 100 idióta gyökér orvossal találkozol, ők ilyenek.. hanem hogy megtaláld a 101. aki olyan mint a nagy szerelem.. ritka, keresni kell.


Vagy olvass utána melyik orvost ajánlják, aki tényleg segít, minimum elküld a vizsgálatokra.

2015. ápr. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a pajzsmirigy zavarai be tudnak avatkozni először is a súlyodba, másodsorban a menstruációdba, hiszen a hormonrendszer egy kerek egész, bármelyik részének a változása kihatással van a teljes hormonrendszerre.

a dokik előszeretettel csak TSH-t néznek a véredből, de azzal ne elégedj meg, teljes pajzsmirigy- és nőihormon vizsgálatot kérjél + pajzsmirigy ultrahangot.

2015. ápr. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem nagyon fogyasztok tejet tojást, csak ritkán.

A házi orvos nem tud kérni helyben egy vérvizsgálatot ami erre terjed ki, vagy erre külön beutaló kell egy ilyen belgyógyászhoz?

2015. ápr. 6. 10:46
 9/9 anonim ***** válasza:

nem, sajnos a háziorvosnak már nagyon meg van kötve a keze.

tsh-t ő is kérhet, de a többi hormonvizsgálatot csak az endokrinológus.

a nőihormon-vizsgálatokat az sztk-s nőgyógyász is kérheti. menj be és legyél határozott, kérjél nőihormon-vizsgálatot. a magándoki ezt különben sem kérheti, mert magánúton minimum plusz 13-15 ezer forint az ilyen vizsgálat.

a pajzsmirigy-hormonok vizsgálatát viszont csak az endokrinológus kérheti (nálunk több hónap a várakozási idő!) ő kérhet nőihormon-vizsgálatot is.

meg ultrahangot is. amúgy magánúton az uh minimum 5 ezer forint, de akkor olcsót mondtam. a pajzsmirigy-hormonvizsgálatot magánúton pedig 20 alatt nem lehet megúszni sajna.

2015. ápr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!