Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek elkapom, megint?

Szerintetek elkapom, megint?

Figyelt kérdés

2 honappal ezelott, egy uszasora alkalmaval gombas fertozest kaptam kulsoleg-belsoleg. A nogyogyaszom irt fel gyogyszert, illetve applikatoros kremet, es Canestent, amelyeknek koszonhetoen meggyogyultam.

Az eset utan 2 honapig nem usztam, de matol muszaj. Szerintetek sok esely van ra, hogy ujra elkapom? Par nap mulva elutazok kulfoldre, ott nem lesz megoldhato az orvos segitsege. /csoportos ut/ De nem kerulhetem ki mostmar az uszasorat.


Olvastam, hogy tamponnal kell uszni, medencebol kijovet le

Kell tusolni, majd pamut fehernemube oltozni. A tusolasra szinte sosincs ido, de most kijovok ha torik, ha szakad.

Illetve ha hazaerek joghurtos tampont kell feltenni...? Koszonom:-)



2015. márc. 17. 06:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem menstruálsz, ne tegyél fel tampont, mert az nem egészséges! És nem joghurtosat, hanem kefíreset kell feltenni, ha gombád van. Nehogy gyümölcsjoghurtba áztasd. :'D Egyébként simán mondhatod, hogy nem mész úszni. Én iskolai úszáson sose vettem részt, mert iszonyatosan ekcémás leszek a klóros víztől, és utána hetekig viszketek. Megmondod a tanárnak, hogy hajlamos vagy a fertőzésekre, vagy anyuddal íratsz egy igazolást, és kész.
2015. márc. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Natur joghutosat ajanlottak a patikaban :-)

Es nalunk sajnos ez nem egeszen igy mukodik...

Anyukam mindig tamponnal uszott, ezzel kerulte el, h a fertozesek a huvelybe jussonak.

Ma megvolt az uszas, a vizbol kijovet egybol tampon ki, be a tus ala, tusfurdovel atmos majd itthon naturjoghurttal, es bekentem egy kremmel mert kicsit viszketett, de lehet, h ez mar psziches.

2015. márc. 17. 21:24
 3/3 candidamentesen válasza:
Amikor én úsztam akkor minden úszás után este lactofeelt használtam és nem szedtem össze semmit.
2015. ápr. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!