Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy zajlik első alkalommal a...

Hogy zajlik első alkalommal a gyereknődokinál?

Figyelt kérdés
Mármint nem arra gondolok, amikor csak elbeszélget, hanem amikor konkrétan meg is vizsgál. Most fogok először menni (15), és nagyon fejletlen vagyok testileg, még nem jött meg az első, mellem nincs stb. Parázok. Egyáltalán: hogy voltatok a szégyenérzettel?
2008. aug. 25. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bátyám lányát 10 éves korában vinni kellett a gyermeknőgyógyászatra, ezt a tapasztalatot tudom megosztani veled. Egy nő volt az orvos, nagyon-nagyon kedves volt, nagyon tudta hogy kell bánni ilyen helyzetben a gyerekkel. NEM maradt kellemetlen érzése az unokahúgomnak, bár igen, szégyellte magát előtte és közben. De szerintem ezzel még sokan így vagyunk felnőttek is. Próbálj arra gondolni hogy ez a foglalkozása, így kicsit könnyebb talán.
2008. aug. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hmm... levetkőzés? mint a felnőtteknél, vagy teljesen? Ettől félek a legjobban. Meg hogy... a másik bejáraton vizsgálnak meg, az rémesen cikisnek tűnik.
2008. aug. 25. 08:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Errefelé az van,hogy hogyha szoknyában megy az ember (most lehet ebben az időben),akkor elég volt feltolni a szoknyát,és így csak a bugyit kellett levetni.Szerintem így jobb,mint teljesen meztelenül.

Komolyan mondom,mindenki parázik a nőgyógyásztól,de mikor már bent van,akkor csak törénnek az események,és nem kell gondolkodni.A beszélgetéssel is oldódik a feszültség,és gondolj arra,hogy biztos kezekben vagy.A lényeg,hogy elenged magad,és akkor nem is fogsz semmit érezni,esetleg egy kicsit kellemetlen érzés a vizsgálat,de fél óra múlva már el is felejted a 'tortúrát.'

2008. aug. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Első hozzászóló vagyok, nagyon jó ötlet amit előttem írtak, a szoknya. Persze hogy cikinek tartod a másik bejáraton történő vizsgálatot, de hidd el, az orvosnak ez teljesen természetes, ez a munkája, nap mint nap ezt csinálja, neki ez olyan mintha te kitakarítanád a szobádat, neked sincs abban semmi rossz érzés ugye? Neki meg a vizsgálat a normális, ez a dolga, megszokta. Túlleszel rajta, és meglátod utólag másképpen fogod látni.
2008. aug. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Én 18 évesen mentem először nődokihoz, ég szűzen. Gyereknődokihoz nem mehettem (legalábbis nem tudok róla, hogy bárhol a környéken lenne), hanem rendes nődokihoz mentem. Előtte még csak nem is hallottam róla, mert csak helyettesíteni volt. De nagyon rendes volt. Én is rettenetesen paráztam a vizsgálattól. Háromszor kértem meg, hogy ne vizsgáljon meg. Rosszabbul viselkedtem, mint egy 5 éves gyerek, de hát az én érdekem volt. És egyátalán nem olyan vészes, mint híresztelik. Tök természetesen viselkedett a doki. Neki ez olyan, mintha a manduládat nézné meg. És nekem nem volt kellemetlen, bár finoman fogalmazva sem tudtam magam ellazítani az elején. Akkor várt, mondta, hogy mély levegő, nyugodjak meg, aztán amikor sikerült, akkor szinte nem is éreztem semmit. Még annyit akartam mondani, hogy engem nem végbélen keresztül vizsgált, habár még szűz vagyok, hanem hüvelyen, de óvatosan, csak egy újjal, és direkt kissebb hüvelytükörrel. Egyébként meg nem is biztos, hogy megvizsgál. Lehet, hogy csak vérvételre küld, meg ultrahangra. Szóval nem kell parázni, és nem kell beleképzelni, hogy te lány vagy, a doki meg férfi.
2008. aug. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

eleg hulye erzes varni, tudom.de olyan hamar tulleszel rajta h eszre sem veszed ;) a dokitol tenyleg nincs amiert felj, nagyon rendes lesz es termemszetesen viselkedik ugyh nem kell (annyira) szegyeld magad.

ami a vizsgalatot illeti.... 1szor ultrahang, azzal csak annyi baj van h osszezselezi a hasad. a kepernyon fekete izenel tobbet te ugyse fogsz latnii :) utana fel az agyra, labakat szet. bekukkint, de nem faj, eppcsak erzel vmit. es mar kesz is vagy :) nem olyan veszes,meglatod :)

2008. aug. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 14 leszek,és én is nagyon fejletlen vagyok hasonlóképp,mint Te. És én már voltam nődokinál. Nagyon féltem,meg minden,de anyukám elkísért. Én is szoknyában mentem,az a legeslegjobb. Kenetmintát vett,kicsit féltem..csak az a lényeg,hogy lazítsd el magad ha vizsgál,és gondolj másra,így nem lesz kellemetlen. Aztán megvizsgáta a melleimet(ami még nagyon nics is:)) nyomkodta tapogatta,egy kicsit rosszul lettem az elején,pedig nem is éreztem fájdalmat,csak nemtom mért..na mind1.szal nem volt olyan szörnyű,mint amilyennek képzeltem! Ne izgulj,sok sikert! :)

2008. aug. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!