Nőgyógyászati magánrendelésen, hogy működik az időpontosztás? Több nőt hívnak be ugyanarra az időpontra, na de ilyenkor mitől függ, hogy ki az első? Vagy félóránként hív be új beteget? És ami a legfontosabb, mennyire várakoztatnak meg?
Figyelt kérdés
2015. febr. 10. 19:44
11/16 anonim válasza:
Törvény szerint KÖTELEZŐ aszisztensek bent lennie a vizsgálat alatt, többek között az esetleges panaszok, (késöbbi feljelentések) elkerülése miatt is.
12/16 anonim válasza:
Több helyen nincs benn az asszisztens a magánrendelőben, van akinek egyáltalán nincs is asszisztense a magánrendelésén. Olyanhoz el sem mennék, akinél jelen van a szobában az asszisztens és ott kukkol. Legyen csak külön helyiségben. Azért nem is jártam és nem is fogok soha SZTK-ba. Épp elég 1 személy előtt (doki) levetkőzni. Üljön csak kívül a rendelőn az asszisztens. A törvény le van sz... Én döntöm el hányan nézegethetik a meztelen alsófelemet.
13/16 anonim válasza:
Többek között ezt a luxust fizeti meg az ember a magánrendelésen, hogy csak a doki legyen jelen.
14/16 anonim válasza:
És örüljenek a törvényhozók, hogy a nőknek legalább egy része részt vesz a szűrővizsgálaton. A többiek is nyilván azért nem mennek évekig, mert szégyenlik hogy le kell vetkőzni. Úgyhogy a törvényhozó ne szabja meg hány ember előtt vetkőzik, aki legalább veszi a bátorságot és elmegy magánrendelésre. A TB által finanszírozott SZTK-ba esetleg megszabhatja a törvényhozó hányan legyenek a rendelőben. De ahol én fizetek? Addig mennék máshoz és máshoz, míg nem találnék olyan orvost aki egyedül rendel.
15/16 anonim válasza:
Pár éve voltam egy magánrendelőben. Pont vizsgált az orvos, amikor berontott az asszisztense, a feleség, levette a kabátját, és azzal a lendülettel már ott is volt az altájam fölött, és ecsetelete a krumplifőzelék történetét, amit ebédre főzött. Teljes természeteséggel beszélgettek, mintha én ott sem lennék kitárulkozva... Aztán pedig kórházi rendelésen történt hogy éppen hüvelyi ultrahangon voltam, amikor egy férfi csak úgy bejött, szintén fölém állt, és el kezdett beszélgetni az orvossal. Nem tudom ki volt az, és hogyan vette ehhez a bátorságot, de akkor szóhoz sem jutottam meglepetésemben.
16/16 anonim válasza:
Az én nőgyógyászom mindig meg szokta kérdezni, hogy milyen ügyben megyek. Mármint rákszűrés és vizsgálat, vagy csak vizsgálat, csak gyógyszer. Amikor terhesgondozásra megyek, akkor nyilván azt előző alkalommal lefixáljuk. A szülés utáni kontroll megint más, mert nagy %-ban oda jönnek a babák is. Az én orvosom szokta is kérni szülés után, hogy vigyük a babát is. Egyrészt ha van szoptatási probléma, azt élesben meg tudjuk beszélni, másrészt kíváncsi kit is segített a világra, és mekkorát nőtt azóta :-) A 6 hetes kontrollra nincs várakozás, olyan időpontot kap az ember. A többi esetben az általam mondott ügy hosszától függően ad időpontot. Az én orvosom mondjuk extrém lelkiismeretes, így nála sokszor van csúszás is, de nem vagyunk egy morci csapat. :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!