Ezt, hogy értelmeznétek? "Kp. Tág hüvely. Megtartott portio folytatásában normális nagyságú nem fájdalmas méh tapintható afv. -ban, szabad környezetben. "
Az avf rövidítés a méh Afv: (a latin ante flexio versio) rövidítés a méh előrehajló állapotát jelöli, ami a méh teljesen normális helyzete, ami a nők kb. 70 %-ára jelemző. (A hátrahajló helyzetet hívják retroflexiónak az orvosok.)
A méhtest a méhnyakkal tompaszöget zár be, az egész méh pedig előrefelé dől. Ha így könnyebb elképzelned:
A szabad környezet pedig azt fejezi ki, hogy nem található semmi kóros elváltozás a méh körül.
Megkérdezhetem, hogy a pajzsmirigy funkcióidat nézték-e vérből a kivizsgálások során?
# 3
A hátrahajló méh "retloflectált uterus" orvosi kifejezéssel.
Kérdező, a pajzsmirigy funkciókat azért kérdeztem, mert akár egy enyhe pajzsmirigy alulműködés (ami egybéként hosszú ideig lehet teljesen tünetmentes) is nehezítheti, vagy lehetetlenné teszi a fogamzást, illetve növeli a vetélés kockázatát.
A nőknél valamiért négyszer gyakoribb, mint a férfiaknál, saját ismeretségi körben is több olyan nőről tudok, akiknél évek után derült ki, hogy ez a valószínűsíthető oka annak, hogy nem jön a gólya, pedig a nőgyógyászati vizsgálatok mindent rendben találtak, és olyanról is, akinél egy vagy több vetélés után derült ez ki.
Sajnos sokak tapasztalata, hogy a nőgyógyászok ezzel nem foglalkoznak (egyébként endokrinológus szakterülete), pedig egy egyszerű vérvételből kimutatható, amire nem csak szakorvos, hanem háziorvos is írhat beutalót.
Ráadásul ami a TSH értéknél a vérkép leleten még a normál tartomány (un. referencia tartomány) felső intervalluma, az már látens alulműködést jelez, más szempontból még nem jelent komoly gondot, de a teherbeesés szempontjából már messze nem ideális.
A referencia tartomány felső értéke 4 mIU/l körül van, közben meg a teherbeeséshez 2,5 alattinak kéne lennie, az optimális értéknek pedig 1-1,5 közöttinek.
Az mondjuk elég meglepő, hogy 2,5 fél év után nem tartja szükségesnek a nőgyógyászod a kivizsgálásokat, mert az a "hivatalos" álláspont, amit a legtöbb orvos képvisel, hogy gyermeket akaró, rendszeres szexuális életet élő pároknál egy év után indokolt megkezdeni mindkét (!) fél orvosi kivizsgálását, ha a baba még várat magára.
Nem írtad a korodat, lehet, hogy az gondolja az orvosod, hogy még nagyon fiatal vagy, ráérsz, de nekem akkor is furcsa ez a hozzáállás.
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
26 éves vagyok 5 éve vagyunk házasok. Évente járok szűrésre, komolyabban, elszántabban 1,5 éve próbálkozunk. Sajnos férjem keveset van itthon, így ritkábbnak mondanám az együttlétek gyakoriságát.
Még nem nézték vérvételen a pajzsmirigy működésemet, de kérem beutalót. Köszönöm a hasznos tanácsot.
Kb. két hónapja csinálom az ovulációs tesztet, mind két hónapban 17. napon volt erős két csíkos a teszt (az első erősebb volt mint a kontroll csík).
Valóban nagyon fontos a pajzsmirigy! A TSH legyen 1 körüli (2 alatti). Ne hagyd, hogy elhajtsanak az e fölötti értékekkel!!!
Másik gond lehet az inzulinrezisztencia. Cukorterhelés után cukrot és inzulin szintet kell nézni a vérből.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!