Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 15 évesen még mindig nem...

15 évesen még mindig nem menstruálok, ez kezd nem normális lenni?

Figyelt kérdés
Kb 2 éve kezdtek nőni a melleim ,de még most is elég kicsik...sajnos.Fehérfolyásom is kb 2 éve van, szörzet is jelentkezett már és ott lent is,de elég vékony vagyok.Értem én ,hogy türelem meg ilyenek de ez még tényleg normális?Vagy nőgyógyászhoz kéne fordúlnom?Attol eléggé félek.miböl állna egy olyan vizsgálat.Normákis válaszokat várok.köszönöm.
2015. jan. 21. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
18 éves korig normális.
2015. jan. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak késöbb érök. Még normalis
2015. jan. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbálj meg hízni, táplálkozz rendesen!
2015. jan. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, pontosan mit takar az a megfogalmazás, hogy "elég vékony vagyok", de azt érdemes tudnod, hogy ahhoz, hogy legyen valakinek peteérése és menstruációja, kell egy bizonyos testzsír százalék.


Még felnőtt nőkkel is előfordul, hogy az egyébként rendszeres ciklusuk leáll, ha egy bizonyos testtömeg alá csökken a súlyuk.


Ez gyakorlatilag a szervezet automatikus védekező reakciója, ami az evolúció során kialakult, mert a szervezet érzékeli, hogy gond lehetne egy esetleges terhesség esetén, mert még magának az anyának a tápanyagellátottsága sem jó, nemhogy egy fejlődő magzatot megfelelően el tudjon látni.

2015. jan. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
17, 18 évig teljesen normális ha megjön.
2015. jan. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!