Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati leletemen mit...

Nőgyógyászati leletemen mit jelentenek az alábbi értékek és szavak?

Figyelt kérdés

Cort: 657.7 nmol/l elvileg ez nálam magas, referencia értékeket nem írtak

ACTH: 76.80 pg/ml

LH: 7.64 U/I

PROL.: 753.19 mIU/L


A prolaktint azt értem a többit nem

ezekből mekkora érték lenne a normális?


Javaslat: emelkedett CORTISOL és ACTH szint miatt javasolt OVERNIGHT ORADEXON próba.

PCO irányába hüvelyi UH szükséges.

overnight az valami éjszakán át tartót jelent, az utána lévő kiemelt szó az micsoda? Elvileg valami tablettát kell beszednem és utána vérvételre menni endokrinológiára, de ott azt mondták elfogyott gyógyszer és két hét múlva megérkezik.


2010. febr. 6. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

ACTH: mellékvesekéreg-serkentő (adrenokortikotrop) hormon. A mellékvesekéreg szénhidrát-anyagcserére ható hormonjainak termelését segíti. A hipofízisben termelődik.


LH: nemi hormon termelését serkentő (lutenizáló) hormon. Nőknél a tüszőrepedést és a sárgatesthormon képződését szabályozza.


A Cort talán kortikotróp hormon?


Oradexon: ez egy emlékeim szerint holland gyógyszer, én fiatal felnőtt koromban kaptam egy makacs bőrfertőzésre, amin már 3-4 másik gyógyszer nem segített. Úgy hiszem, gombaölő lehet. A PCO egy betegség, rá tudsz keresni, az UH meg ultrahang.

2010. febr. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm, igen a pco t azt tudom mi, policysztas ovarium, olyasmi mint az endometriózis, vagy az adenómák, u h is stimmel, csak angolul nem tudok sokat, meg a rövidítéseket nem értettem, ami a hormonokat illeti. Nos összeállt a képlet hol lehet probléma, szakorvosokhoz már járok pár hónapja.

Agyalapi mirigy daganatom van, jóindulatú, novemberben volt fél centi, de nem szedtem a bromocriptynt mert roszsúl voltam tőle. Mostanában elég gyakran fáj a fejem, a bal szemem kiskoromtól kezdve rossz, nem tudják mitől, de romlik, régen gyakran ájuldoztam el, és az utazást sem bírom. Küzdök gyakran hangulat ingadozásokkal, a menzeszem sosem volt rendszeres, hol kimarad, hol sokáig tart és erős...van cisztám petefészekben, és emlőmben is. Meg pár centit nőttem 20 éves korom után egy év alatt, a hajam is gyorsan nő, azt mondják lehet a hormonoktól. 24 éves vagyok, azért ezektől függetlenül még lehet babám egyszer?

2010. febr. 7. 20:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Hol készült a vizsgálat?
2014. aug. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!