Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A strandon a meleg- vagy...

A strandon a meleg- vagy hideg víztől jön elő hamarabb a hüvelygomba?

Figyelt kérdés
2008. aug. 15. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat elvileg a gombak,bakteriumok szaporodasahoz a melegviz jobban kedvez, en soha nem megyek melegvizes medencebe, tiszta ferto az egesz..... De szerintem vegulis a hideg vizben is ossze lehet szedni, ebben nem vagyok biztos.
2008. aug. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg persze a meleg vízben jobban szaporodik a gomba, de az, hogy elkapod-e az alkat kérdése. Ha vannak ilyen problémáid, akkor nem megfelelő az immunrendszered odalent, és akkor teljesen mindegy, hogy melyik medencébe mész, mindegyikben elkaphatod. De ha ez most nyaralás lesz, akkor szerintem ne aggódj ezen, max vigyél magaddal hüvelymosó szettet. Egyébként azt hiszem, ha bemész egy herbáriába, szerintem tudnak ajánlani valamit, ami erősíti ottlenn a védekezőképességed. Ha jól tudom grapefruit csepp az jó rá.

Ha egyébként nincsenek ilyen problémáid, akkor csak fürödj nyugodtan!

2008. aug. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem volt egy enyhe hüvelygombám, de csak a Canesten krémjével kezeltem 3napig, kúpot nem használtam, el is múlt, aztán 2hétre rá elmentem strandra. Semmi bajom nem lett tőle, egyaránt voltam meleg-és hideg vízben is, szóval tényleg alkat kérdése! de vigyázz mindenképp!
2008. aug. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos én hajlamos vagyok rá, ezért isérdekel, hogy hol nagyobb a veszély :(
2008. aug. 15. 12:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is hajlamos vagyok rá, és érdekes módon amikor nyaralni voltam és egyaránt voltam hideg és meleg vízben, és mégsem lett semmi bajom. Sajna nem tudom mitől függ, vagy mit lehet tenni megelőzésképpen. Van aki azt tanácsolta, hogy fürödjek tamponnal, de szerintem az se jó megoldás, mert a madzagon felszivárog a víz.

Úgyhon én is figyelem a többi választ, hátha valaki tudja a megoldást.

Közel lakom a Balcsihoz, és nem mehetek bele, mert utána egyből bajom van, úgyhogy én is kíváncsi vagyok a megoldásra.

2008. aug. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A hüvelygomba gombaspórák fertőzésétől jön elő, nem a víztől. A válasz tehát: Amelyikben több a fertőző anyag, legyen az hideg, vagy meleg. Ezeknek a szervezeteknek nem sokat számít az a pár fok különbség.
2008. aug. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
az mindegy hogy milyen vizben vagy
2008. aug. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!