Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan kezelik a női nemi...

Hogyan kezelik a női nemi hormon okozta hajhullást? Milyen tünete van a női hormonzavarnak a hajhulláson kívül?

Figyelt kérdés

Nagyon hullik a hajam, naponta 50-80 szál is kijön, de hajmosáskor 160-180 szál is. Egyik napról a másikra kezdődött, október 9.-én vettem észre először az első nagyobb kupac hajcsomót.

Voltam már bőrgyógyásznál és el is küldött vérvételre, ami rendben is volt, de a női nemi hormonokat nem nézette meg. Azt mondta, ő nem adhat ilyen beutalót. Meg, hogy akkor más tünete is lenne. MILYEN MÁS TÜNETE LEHET MÉG? Kérlek segítsetek! Nem tudok hol elindulni!


2014. nov. 2. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:

El kéne menned fogorvoshoz, fül-orr-gégészhez, nőgyógyászhoz, mert ha a bőrgyász azt mondta, hogy nem hormonális eredetű, akkor az igen valószínű, hogy tényleg nem az... Ha hormonzavarod van, akkor konkrétan minden bajod van. Azt sem nagyon értem, miből következtettél arra, hogy pont a női nemi hormonokkal lenne a gond, mikor nőknél pont a férfi nemi hormon emelkedése szokott jellegzetesen erős hajhullást okozni, annak pedig például erős, férfias jellegű szőrnövekedés is többek között a tünete. Ahogy vérzési rendellenesség, gyakori fejfájások, hangulatingadozás, stb. Nagyjából minden hormonzavarnak nagyon hasonló tünetei vannak, mert egy nagyon kényes rendszerről beszélünk, és ha egy dolog borul, akkor a többi is.

Nőgyógyász kérhet hormonokról is vérvételt, de én inkább góckutatásba fognék, de még stressztől is hullhat ennyire a hajad.

2014. nov. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Onnan gondoltam, mert a fejem tetején és a frufrum vonalán hullott ki a legtöbb, és ez annak a jellemzője. Azért nem küldött a bőrgyógyász tovább, mert nem utalt a vérképem gyulladásra, meg a tüneteim. Annyit mondott, mivel szokott lenni arcüreggyulladásom, menjek le a gégészete. Kedden megyek.
2014. nov. 2. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!