Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tapasztalatok méhnyakrákról?

Tapasztalatok méhnyakrákról?

Figyelt kérdés

Már 2. hónapja észlelem, hogy másfél héttel hamarabb elkezdek vérezni még a mentstruáció előtt, először arra gondoltam, bizonyára a sok stressz, munkahelyi terhelés miatt jelentkezett, de bebizonyosodott, nem ideiglenes dologról van szó..Időpontot már kértem nőgyógyászhoz,sajnos pont akkor kaptam amikor "rendesen" menstruálni fogok, így vélhetően csak megbeszélni tudom vele a történteket, viszont nagyon aggódom már most, és biztos 1-2 hétig nem fogok semmi konkrétumot megtudni. Régebben sokszor volt folyásom, gyulladásom, nagyon sűrűn jártam orvoshoz, sikertelen kezelések tömkelege áll mögöttem.. rákszűrésem legalább 3 éve nem volt.. Arra lennék kíváncsi, ha valaki átélt ilyen betegséget, mik a tapasztalatok? Tünetek?


Előre is köszönöm ha Valaki veszi a fáradtságot ebben az "agyonrágott" témában és válaszol nekem.


2014. szept. 27. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Mennyi idős vagy?
2014. szept. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Egyébként ez lehet hormonzavartól is -

A helyedbenn megnézetném a hormonjaim is

2014. szept. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szándékosan nem írtam életkort, mert azt tapasztalom ha valaki fiatal, arra rányomják a bélyeget: Ő még nem lehet rákos.. Egyébként 22 éves vagyok.
2014. szept. 27. 21:30
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősömnek van (volt?) méhnyakrákja...

Fájlalta az alhasát folyáskor is, tampon felhelyezése sem volt éppen kellemes neki (egy idő után nem is tudta feltenni) és nem tudott már szexelni a párjával, mert pokolian fájt a behatolás.

Az is nagyon fájt neki, amikor mintát vett a nőgyógyász, pedig azt egyébként meg sem lehet érezni.

2014. szept. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mindenképpen kivizsgáltatom magam, fogamzásgátlót régóta szedem, alacsony hormontartalmú. Ilyesmi még nem fordult elő.
2014. szept. 27. 21:35
 6/11 A kérdező kommentje:
Fájdalmaim nincsenek, szerencsére a tampon használatáról sikerült leszoknom, orvosomra hallgatván.. bár nem volt egyszerű a kényelmet elhagyni. Viszont az utolsó szexuális élményem nagyon kellemetlen volt, közvetlen utána véreztem pár napig.
2014. szept. 27. 21:40
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne gondolj a legrosszabbra. "Sima" (direkt az idézőjel) progeszteronhiány is lehet, meg ezer más, kezelhető dolog.
2014. szept. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem semmilyen tünetem nem volt a rák miatt, "csak" méhszájseb miatt volt iszonyú folyásom és emiatt mentem el dokihoz...(először ezt műtötték meg és el is múlt, tehát biztos ettől volt) de közben kiderült hogy egy zöld dió nagyságú daganat volt már akkor a méhnyakon (1 évvel előtte szültem) tehát magának a ráknak nálam nem volt semmilyen tünete... szorítok hogy nálad ne találjanak semmit... a vérzést sok más is okozhatja, de talán ezután eljársz évente szűrésre :) (én 25 éves voltam akkor...)
2014. szept. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. szept. 28. 05:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Mikorra kaptál időpontot?
2014. nov. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!