Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció "túlélése" a suliban?

Menstruáció "túlélése" a suliban?

Figyelt kérdés

Mindig nehezen élem túl a sulit, amikor menstruálok. Nagyon görcsölök, emiatt hányingerem van. A gyógyszer nem használ. Otthon még úgy ahogy kibírom, de suliban nem tudok figyelni órán. + félek, hogy átázom, van, amikor nem tudom kicserélni a betétet, mert nincs időm. Támpont nem használok, és nem is szeretnék.

Van valami bevált módszeretek hogy hogyan lehet "túlélni"?

Légyszi, csak normális válaszokat írjatok!

Előre is köszönöm!:)



2014. aug. 29. 14:23
 1/9 anonim válasza:

én nem mentem suliba olyankor vagyis az első 2-2 napban mert nekem akkor volt erős :D


orvosnak mond hogy nem használ amit szedsz és ad egy erősebbet

2014. aug. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
3* :D
2014. aug. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Volt, amikor én sem mentem, de már nagyon kemény a tananyag, és muszáj bemennem, különben nagyon lemaradok...
2014. aug. 29. 14:35
 4/9 anonim ***** válasza:
14%

Ez hülyeség, hogy nem mész suliba, mert menstruálsz. A munkahelyedre sem fogsz majd bejárni, amikor megjön? Onnan nagyon könnyen menesztenek ám.


Szerintem vizsgáltasd ki magad alaposan, mert csak kell lennie valami gyógyszernek, ami használ.

Flector port használtad már? (Receptköteles!)

2014. aug. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vegyél be gyógyszert, ami ehnyhíti a görcsöket
2014. aug. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszert szedsz?Ha nem használ,vegyél erősebbet.Betétből meg használj super-t vagy éjszakait,és ellenőrizd gyakrabban.Nem tart sokáig a csere,pár perc.
2014. aug. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam előfordul, hogy istentelenül görcsöl, hiába veszek be háromféle gyógyszert, nem múlik el. Ilyenkor szédülök, fázok, reszketek, minden bajom van, hányinger, franc tudja, és ilyenkor általában hazamegyek arra a napra a suliból. Na de egyszer meguntam, és bementem vele a kórházba, mikor már nagyon fájt. A doki megvizsgált, de semmi rendelleneset nem talált, azt mondta, hogy valószínűleg a menstruációm megjövéséhez szükséges hormonok valamiért nehezen működnek, ez előfordul, és emiatt fáj. Azt mondta, bead egy injekciót, pár perc múlva jobban leszek tőle. Na be is adta, gondoltam is, hogy "Nesze te szemét fájdalom, most majd elmúlsz". Halál nyugodtan feküdtem le egy kórházi ágyra pihenni, de kb. 2 perc sem telt el, és jobban kezdett fájni, mint eddig, annyira görcsölt, hogy mozdulni sem bírtam, hívtam egy nővért, aki még azt mondja, túlreagálom... Na úgy kellett neki, mert pár perc múlva elájultam, és hát megijedt kicsit. :D Hívta az orvost, aki felrázott, nagy nehezen eldadogtam neki, hogy nagyon szédülök, aztán hozott nekem vizet, és nem sokkal később már tudtam is magamról, de még mindig görcsöltem. Azt mondta, ez az injekció hatása, várjak még pár percet, elmúlik az. Hát háromnegyed órán belül tényleg elmúlt(hurrá, ennyi idő alatt injekció nélkül is elmúlt volna), de addig úgy fájt, mint a huzat.

Mit lehet ellene tenni? Látod, hogy még az injekció sem segített. :D Én ilyenkor hazamegyek, és lepihenek. Egyébként hálistennek nem fáj így minden alkalommal. Mellesleg: Értem én, hogy nem szeretnél tampont használni, jó sokáig én sem akartam, de aztán rászántam magam, mert kosáredzésen nem valami kényelmes, hogy mindig érzem, ahogy folyik, és hidd el, hogy a tampon nagyon remek megoldás. Egyáltalán nem érzed sem a tampont, sem azt, hogy mensid van. A felhelyezéstől meg a kiszedéstől meg ne félj, kicsit kellemetlen, de szó sincs arról, hogy fájdalmas. :) Ja, és szüzeknek is lehet, ha esetleg még az vagy. (én is az vagyok)

Mást nem nagyon tudok neked ajánlani, de amúgy a betétcsere tényleg csak pár pillanat, gyorsan kiugrasz wc-re, meg vissza. Az átázástól meg ne félj, ilyenkor vegyél fel sötét nadrágot, és még ha át is ázol, nem fog látszódni, vagy ha igen, akkor meg alig észrevehető. :)


17/L

2014. szept. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én olyankor nem mentem be suliba. Otthon bevettem az nagy adag algoflexemet, aztán lefeküdtem aludni, ez segített. 1-2 nap volt, nem olyan sok, amit ne lehetett volna pótolni.

Mondjuk egy időben szerencsém volt, mert szombatonként jött meg, bár akkor meg hétfőre nem tudtam leckét csinálni...

2014. okt. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem anyukám munkatársának olyan a menstruációja hogy mindig ömlil neki mint a niagara, és őt elengedik a munkahelyen


Nekem egyszer olyan lett a székem és mindenki kiröhögött és azóta nem jártam be mikor meg volt de akkor meg azért rohogtek. Megmozdulni alig birtam basszuskulcs, mozdultam egyet és már folyt ,mindenem átázott most ugy menjek el?

2021. nov. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!