Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem akar megjönni a...

Miért nem akar megjönni a menstruációm (több lent)?

Figyelt kérdés

Elsőnek 13 évesen jött meg abban az évben 4x is (nem rá következő hónapra hanem több hónap kihagyással jöttek meg), aztán tavaly nyáron volt meg utoljára 14 évesen. Most 15 vagyok és több mint félév múlva 16 leszek és 1 éve nem jött meg. Szerintetek miért? Terhes nem lehetek, mert még nem feküdtem le senkivel. Nem szedek semmiféle gyógyszert. Anyumnak volt még ilyen tini korában, hogy rendszertelenül volt meg neki, lehet tőle örököltem volna ezt?

Orvoshoz csakis 16 éves korom után szeretnék elmenni, 16 éves koromig várni akarok vele, hogy hátha megjön.

Lehet ez fontos, de lehet csak bebeszélem magamnak és csak azért van, hogy január óta nem volt olyan hónap hogy nem égett volna a arcom a (láztól)melegtől és hogy nem rázott volna a hideg és persze ez egyszerre. Lázasnak inkább nem mondanám magam, mert nem túlságosan és betegesen ég az arcom.

Legutóbbi vérképemen (ami nem rég volt), nem volt semmi "defekt", hogy nem működne valami rendesen.

Szóval már egy éve arra várok, hogy végre megjöjjön és hogy álljon be rendesen.


Szerintetek mit csináljak orvos vagy várás?

Mindent meghallgatok!

Tapasztalatokat is várok!

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. aug. 19. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt mondják, hogy 16 éves korig kell elkezdődnie a vérzésnek.

Neked már volt többször is, ami jó jel.

A rendszertelenség és kimaradozás valószínűleg a fejlődésben lévő hormonháztartásod játéka.

Várd meg, amíg 16 leszel, és ha nem jobb a helyzet, akkor menj el dokihoz.

2014. aug. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen volt egész életemben. Az elején adtak rá fogamzásgátlót, hogy majd az beállítja. Fél évig szedtem, kihánytam, rosszul voltam tőle, meghíztam stb. Abbahagytam 16 éves koromban és párszor kivizsgáltattam azóta, hogy miért van csak évente 4-5-6 ciklusom, de nme volt sem szervi sem hormonális oka sosem. Most szültem, 32 évesen, de 1,5 év alatt jött össze a baba, figyelni kellett hol jár épp a ciklusom. Unokahugom ugyan ezzel küzd, neki sincs magyarázat. A meddőségiben még tovább lehetne kutakodni, de nem volt rá szükségünk.


Szerintem menj el orvoshoz, de valószínű fogamzásgátlót fog felírni neked is, ha nincs más gondod ez mellett.

2014. aug. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!