Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetnek a pattanásaim a be...

Lehetnek a pattanásaim a be nem állt menstruációm miatt, valamintlehet ez ellen valamit tenni?

Figyelt kérdés
15 és fél éves vagyok. 13 éves koromban jött meg először a menstruációm. Utána fél évig nem volt, aztán kb 2-3 havonta. Még most is úgy vagyok vele,hogyvan hogy megjön, aztán rá egy hónapra pontosan, aztán csak 2-3 hónap múlva legközelebb. Ekkor sem valami erős a menstruációm, és kb 4 napig tart. Kb egy éve eléggé csúnya lett az arcbőröm. Tele vagyok miteszerekkel, piros foltokkal, pattanásokkal. Alapozó nélkül már nem megyek sehová. :( Ez előtt se volt tökéletes az arcom,voltak miteszereim, de inkább csak a homlokomon. Most (1éve) viszont az arcom is tisztaronda. :( Jártam kozmetikushoz,nem javult,abbahagytam. Bőrgyógyásznál is,amit felírt az se használ,egyikse (Duac,Skinoren) csak kiszáradt a bőröm tőlük. Teafaszabbant is próbáltam már, Sudocreamet is. Nem segít semmi. Nem eszek már egy ideje csokit, semmi nasit.Napi 2-3l vizetiszok. Sportolok. Mi lehet a baj? Mit csináljak? Lehet abe nem állt ciklusommiatt? És ha igen,mit lehet ellene tenni? Irassak felt gyógyszert a bőrgyógyásszal?? Vagy mit csináljak? Teljesen el vagyok már keseredve.:(
2014. júl. 19. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindenek előtt, a legfontosabb, hogy ne keseredj el, ne add fel, és ne könyveld el magad csúnyának! Attól csak romlik a helyzet.


Egy ideig sokaknak vannak pattanásai, amin valamennyit lehet segíteni, de majd idővel elmúlnak, vagy legalábbis jóval kevesebb lesz. Ahogy mondod, lehet a még be nem állt menstruációd miatt, illetve e mögött általában az van, hogy a hormonszinted még nem olyan, mint felnőtt nőknél. 15 évesen még nincs mit aggódnod ezen, ez sokaknál még a rendszertelen menstruáció időszaka, majd megváltozik.


A pattanásokon az általad írtak ellenére én azt gondolom, hogy valamennyit biztosan lehet segíteni. Menj el ismét bőrgyógyászhoz, esetleg egy másikhoz, és mondd el neki, hogy mi az amit próbáltál már, és most javasoljon más gyógyszert.

Több ismerősöm is különböző krémek után végülis fogamzásgátlót, vagy más hasonló hormontartalmú gyógyszert kapott a pattanásokra, és az végül segített.


Ne aggódj, előbb-utóbb túl leszel ezen! :)

2014. júl. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Elég nehéz nem elkönyvelni magam rondának, mikor látom milyen szép bőrük van másoknak..velem egykorúaknak is. Azért jólesikamit írtál,tényleg köszi. Megfogadom a tanácsod!
2014. júl. 19. 20:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden 15 éves gyönyörű, csak egyik se tudja. :) Végül is sminkkel oké? Tudom, hogy zavar, hogy eleve le kell sminkelni, de azért így elviselhető, nem?


Valószínűleg hormonális. Hormonrendezésre szokták az Aviva tornát ajánlani, fél nap alatt megtanulható "tanfolyam" (egy alkalom) keretében. Viszont nem tudom, hogy kamaszoknak lehet-e. Keress rá interneten.


A gyógyszerhez fiatal vagy még... meg bármennyire nem úgy érzed, egészséges is vagy. :)

2014. júl. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rakok rá alapozót az azon segít,hogy ne látszódjon a pirosság, de attól még látszik hogy ragyás az arcom:(( egyébként köszi tényleg:) az a baj hogy ez csúnyìt ek,tudom. Alapból nem vagyok csúnya..tudom,ha nem lennék pattanásos egész szép lány lennék. De ìgy nem..ez a legrosszabb benne :((
2014. júl. 19. 20:56
 5/6 anonim ***** válasza:

(3)

Végül is értem, sőt, jobban, mint szeretném. Különben is kellemetlen, nekem volt, hogy égetett, hiába alapoztam le, éreztem egész nap.


Natúrkozmetikumok között még körülnézhetsz, de egyszerre mindig csak 1 újat próbálj ki, hogy tudd, melyiknek jó/rossz a hatása. Stadelmann, Biola, Hauschka pl. jók, árfekvésben közepesek, de ezt a szüleiddel kell megbeszélned. Amíg a hormonjaid nem rendeződnek, csak külsőleg lehet kiegyensúlyozni a bőröd, úgy-ahogy.


A rögös gyulladásokat a natúr teafaolaj nekem lehúzza, de más korosztály vagyunk. (Farfalla teafa olajat használok, drága, de iszonyú sokáig elég, és a drogériában kaphatóval ellentétben nagyon jó minőségű, aggály nélkül rákenem a bőrömre.)

2014. júl. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Legjobban a helyes arcápolási rutin segíthet a pattanásokon (nekem még 24 évesen is vannak ha nem figyelek). Valami jó fajta arctisztító, a mitesszerek miatt valami olyasmi, ami enyhén radírozó jelleggel bír. Utána tonik és hidratáló krém, lehetőleg olyan, amiben van szalicilsav (leszárítja a pattanásokat). Tarts otthon teafa olajat, ha kijön valami csúnyább pattanás, rákensz 1-2 cseppnyit és sokat fog javulni tőle. De minden este kell ez a három dolog, amíg írtam, arctisztító, tonik, hidratáló. Ha zsíros a bőröd, akkor reggel is érdemes. Ha nem annyira, akkor elég a tonik és hidratáló. Az alapozót cseréld le egy színezett hidratálóra, hidd el sokat fog segíteni a bőrödnek. Az alapozó miatt nem tud lélegezni és még jobban előbújnak a pattanások. Tapasztalat. Lehet kapni most már szalicilsavas BB krémet, próbáld ki, szerintem nagyon jó.


És még egy fontos. Figyelj az étkezésedre. Ha sok zsíros kaját eszel illetve egy halom gyors kaját vagy műkaját (bedobod a mikroba és kész), akkor elő fognak jönni ha akarod ha nem. A folyadékivást folytasd, jót tesz.


Egyébként a korod miatt is lehet ennyi pattanásod, még ilyenkor alakul a hormonrendszered. Még most vagy kamasz, inkább ilyenkor legyen pattanásod, mint felnőttként.. :)

2014. júl. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!