Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az még teljesen normális ha...

Az még teljesen normális ha napokon belül tizenhat éves leszek, s az égvilágon semmi mellem nincs? Ezt annyira rossznak érzem!

Figyelt kérdés
az a helyzet, hogy 2 hét múlva betöltöm a 16ot s kb olyan a testem mint egy husos ovodásnak! mert hát igen, nem vagyok egy vékány darab lány... de nem vagyok kórosan köver sem. aztán elég magas is vagyok (175 cm), a mensim már tizenkettő éves korom óta van, s nem mindig rendszeresen jön meg, de általában igen.
2014. júl. 9. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Ha 12 éves korod óta megvan a menszeszed,és még nem állt be,akkor lehet,hogy a hormonháztartásod van teljesen megborulva.

Én a helyedben elmennék nőgyógyászhoz és konzultálnék vele.Elképzelhető,hogy fogamzásgátlót ír fel neked,hogy beálljon a menszid,attól még a melled is nőhet.Nekem pl. anno nőtt és a menszim is jól beállította.

Üdv. Sz.

2014. júl. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt egy nőgyógyász doktornő írta:

""Rendszertelenül menstruáló nőknek fogamzásgátlót adni MŰHIBA!" - Ezt sok évvel ezelőtt határozta meg az Országos Szülészeti - Nőgyógyászati Intézet. A fogamzásgátló nem a rendellenességet szünteti meg - ami abból áll, hogy a hormon rendszere elégtelenül működik - hanem becsapja a pacienst, mert VÉRZÉST INDUKÁL 28 naponta, ami azonban nem menstruáció, hanem megvonásos vérzés, és ez a beavatkozás az eredeti rendellenességet: a hormon rendszer hibáját még tovább rontja. Eredménye: amikor gyereket szeretne, még inkább nem lesz menstruációja.

A rosszul működő hormonrendszert nem elfojtani kell még jobban, hanem kijavítani! Ez persze sokkal nehezebb feladat, mint odalökni egy fogamzásgátló receptet, és ezzel becsapni a beteget! "

2014. júl. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedes 1. kommentelő: Én azért azt nem mondanám hogy teljesen rendszertelenül van meg, mert mondom, az utóbbi 12 hónapban rendszeresen jött meg, azelőtt meg kb 4 havonta volt hogy vagy kihagyott egy hónapot vagy 2 héttel előbb/később jött meg. Az első évben pedig rendesen volt meg, bár arra már nem emlékszem. De igazad van, lehet el kellene mennem nőgyógyászhoz... csak nem tudom mit szólna ha én ezzel a problémával odaállítanék elé...
2014. júl. 10. 21:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Keress női orvost, azért az elviselhetőbb lenne...
2014. júl. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!