Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészekcisztám van! Felszív...

Petefészekcisztám van! Felszívódik vagy műteni kell?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja járok orvoshoz, hőemelkedéssel és hasi fájással. Kátszer vettek vért és voltam kétszer sebészeten is meg hasi ultrahangon. Mindenem negatív lett, szóval komoly bajra nem gyanakodtam. Elküldtek nőgyógyászhoz, mert azt mondták valami olyasmi problémám lehet. 9mm-es petefészekcisztát találtak jobboldalt. 2 hónap múlva kell visszamennem kontrollra. Mivel tudod segíteni, hogy felszívódjon és hogy ne kerüljön műtétre sor. Ha viszont műtenek, akkor mik lehetnek a következményei a jövőre nézve. 16 éves vagyok és kicsit kétségbe vagyok esve. Kérlek válaszoljatok! Előre is köszönöm!
2008. aug. 2. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem műteni kell. Én ismerek egy embert aki szintén átesett egy ilyen műtéten. Nem olyan nagy dolog de késöbb egy pár hétig lehet hogy fájhat egy picit. Következménye a sokkal kisebb a teherbeesés esélye.
2008. aug. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a nővéremnek volt cisztája, de minden este arra gondolt, hogy elmúlik (van valami technikája), és rövid idő alatt el is tűnt ! :)
2008. aug. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát, nekem a doki valami olyasmit mondott, hogy ilyenkorban előfordul és többségében felszívódik. Idősebb korban válhat rosszindulatúvá. Szóval biztos jóindulatú lehet, mert ha nem akkor már műtenének... Gondolom. Gondoltam, hogy később csökkenhet a teherbeesés esélye... ezért is félek annyira. Lehet amúgy a ciszta oka, hogy másfél hónapja hőemelkedésem van?
2008. aug. 3. 13:31
 4/7 A kérdező kommentje:
És köszönöm az eddigi válaszokat!
2008. aug. 3. 13:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja,próbáld meg pl.A titok alapján eltüntetni,és segíteni,hogy eltűnjön!Tényleg van értelme az egésznek,van film is,meg könyv is!Szerintem ennyit tudsz tenni ellene.
2008. aug. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Egy ciszta még nem baj (az a baj, ha sok van), nekem is volt egy 4x6 cm-es az egyik petefészkemben és pár hét alatt felszívódott. Mondjuk lehet, hogy más doki műtétet javasolt volna..
2008. aug. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nos nekem volt cystám 5 mm 2 db is. 18 évesen. müteni akartak pedig csak 1 hete volt ott a cysta. nemirtam alá a papirt . elmentem másik korházba és ot olyan gyogyszert adtak hogy elmult és nemkellet müteni.
2008. aug. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!