Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló szünet! Lehet?

Fogamzásgátló szünet! Lehet?

Figyelt kérdés

Dienille fogamzásgátlót szedek, és múlthét kedden kellett az új levelet megkezdenem. Azonban pénteken több napra elmentem otthonról, és nagy siettségemben otthon hagytam a tablettákat. Recept nem volt nálam, így 3 napig nem tudtam beszedni. (Tisztában vagyok azzal, hogy nem cukorka, eddig mindig rendszeresen beszedtem - 1 éven keresztül.)

Úgy gondoltam, hogy mivel csak az első hét, és csak pár szemet szedtem be, kihagyok egy hónapot. (egy ismerős is ezt ajánlotta, mert hogy ő sokszor teszi ezt, és semmi baja.) De utánaolvasgattam, és sokan írták, hogy ettől csak rosszabb lenne.

Időközben, mivel ugye kihagytam a gyógyszereket, megjött a menstruációm. Ráadásul a hormonrendszerem is felborult, szédülök és hánytam is. A sok vérveszteségtől - gondolom én, mivel 2,5 hétben kétszer jött meg -, pedig nagyon gyenge a testem.

A nőgyógyászt még nem tudom felhívni, mivel magánrendelés van, és csak csütörtökön és kedd délután rendel, de engem érdekel a Ti véleményetek is.

Nos, a valódi kérdésem:

Lehet olyat csinálni, hogy miután abbahagytam a gyógyszerszedést eltelik 7 nap és újrakezdem? Mintha rendesen szedném, tehát szünet után 7 nappal az első levelet megkezdeni.

Érdekelne, hogy ez a módszer egyáltalán életképes-e, mert valaki ezt ajánlotta az 1 hónapos szünet helyett.


/Ja, és aki csak annyit válaszolna, hogy: "Hívd fel a nőgyógyászt", az kímélje meg magát a felesleges pötyögéstől. Felfogom hívni. /



2014. máj. 20. 10:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha már három kimaradt, akkor azt kell tenni, amit te is tettél: ki kell hagyni minimum egy hónapot.

Ha kb. egy hónap múlva rendesen megjön a menstruációd, akkor nyugodtan el lehet kezdeni újra a tablettát.

Ha nem jön meg (előfordul, hogy szedés után hónapokra kimarad a vérzés), akkor mg kell várni, míg rendeződik a ciklus.


Tehát most már ne kezdd el!

2014. máj. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!