Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció alatti nagyon...

Menstruáció alatti nagyon erős fájdalom miatt a nőgyógyász fogamzásgátló tablettát ajánlott. Mit tegyek? 17/L

Figyelt kérdés
Már régóta nagyon erősen görcsölök a menstruációm 1., 3., 4. és 5. napján. Nemrég voltam nőgyógyásznál, aki a fogamzásgátló tablettát javasolta. Szűz vagyok, csak az erős görcsök enyhítésére kellene (egyenlőre). Hallottam egy csomó rosszat ezekről a tablettákról, leginkább olyanoktól, akik életükben nem szedték, csak hallottak ezt-azt, az orvos viszont nagyon dicsérte. Édesanyám pedig nagyon tiltakozik ellene. Milyen mellékhatások léphetnek fel, illetve mi az, ami miatt viszont érdemes?

2014. máj. 16. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Én nem szedném csak a görcsök miatt. Inkább valami vényes fájdalomcsillapítót kérj tőle.

Én szedtem...de minek? A mai napig küzdök a kb. soha helyre nem álló ciklusommal, 1 éve a hormonjaim az egekben voltak, amiknek nem kellett volna. Abbahagyás után ragyás bőr, zsíros haj pfff.

2014. máj. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A tablettákat nők tízezrei szedik probléma nélkül. És valóban enyhíti a görcseidet. Én azt javasolnám neked, hogy (természetesen a szükséges vizsgálatok elvégzése után) próbáld ki, ha nem tetszik vagy mellékhatást tapasztalsz, abba lehet hagyni 1-2 hónap után, ezalatt az idő alatt semmi gondot nem fog okozni.
2014. máj. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is azt adták, de én nemcsak nagyon görcsöltem, hanem iszonyúan véreztem is. Aztán elköltöztem, és az új nőgyógyászom mindennek elmondta a másikat, hogy fogamzásgátlót adott nekem. Szerintem csak akkor szedd, ha mással nem tudod csillapítani a görcsöket. Egy nő élete során épp elég ideig kell hogy szedje fogamzásgátlás céljából, amíg nem muszáj, ne kezdd el.
2014. máj. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!