Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy évben hányszor lehet...

Egy évben hányszor lehet nőgyógyászati rákszűrést elvégeztetni, vagy kérdezhetném úgyis, milyen gyakran lehet?

Figyelt kérdés

Csak mert én szeptemberben voltam, akkor valamiféle kórokozót talált a doki, úgy beszéltük meg, mivel szerinte nem volt sürgős,mikor abbahagyom a szoptatást, akkor antibiotikumot szedek a kórokozóra, ez most fog megtörténni, utána gondoltam, január-február környékén csináltatnék megint egy rákszűrést, hogy eltűnt-e ez a kórokozó, mert utána meg kistesót szeretnénk.

Dokimat nem tudom megkérdezni, mert most nem akarok ezért 8000 forintot fietni, hívni pedig őt nem lehet.

Szóval a lényeg, ha voltam szeptemberben, megint mehetek január-február környékén?


2009. dec. 28. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Évente egyszer ingyenes, negyven év felett, vagy ha valami probléma van, akkor félévente ingyenes. Munkatársnőm 32 éves, méhnyaki elváltozása van 18 éves kora óta, neki fél évente csinálják.
2009. dec. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha indokolt, 3 havonta lehet leggyakarabban, annál sűrűbben téves eredményt ad. Hogy SZTK-ban hányszor ingyenes, azt nem tudom, mert magánban járok.
2009. dec. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha kórokozót talált a doki, akkor annak kontrollálása nem feltétlen rákszűrés. Nem lehetséges, hogy a rákszűrés alkalmával kenetet is vettek, és annak eredményéről van szó?
2009. dec. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De, igazad van, azt hiszem, kenet alapján mutatták ki. Akkor elég iyenkor csak kenetet venni? Nem igazán tudom, hogy van, a rákszűrés az nem kenetből történik?
2009. dec. 28. 14:25
 5/6 anonim ***** válasza:

A rákszűrés és a kenetből történő tenyésztés nem azonos, de együtt levehető a minta. Lehet, hogy volt valami apró panaszod és a dokid rögtön tenyésztéshez is vett kenetet. Ha csak valamilyen kórokozót talált a dr és most szeretnél kontrollt, hogy elmúlt-e, az újabb rákszűrés nélkül, sima tenyésztéssel történik. Tenyésztést pedig - indokolt esetben - korlátlan számban lehet végeztetni.

A rákszűrés évente egyszer javasolt, elváltozás vagy családi halmozódás esetén az orvos döntése szerint félévente vagy legritkább esetben negyedévente.

2009. dec. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. dec. 28. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!