Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan működik a nőgyógyászhoz...

Hogyan működik a nőgyógyászhoz menés?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok még sosem voltam,nincs is semmilyen panaszom és még szűz vagyok csak szerintem azért nem árt elmenni hogy minden oké-e,viszont semmit se tudok.Körzeti orvos utal be vagy csak simán be jelentkezek egyhez? a lakcím kártyám szerint kell vagy bárhová mehetek ? Kell érte fizetnem ? Nagyából mi fog történni? és hogyan kérhetek időpontot?

2014. máj. 8. 20:15
 1/4 anonim válasza:

Nálunk úgy van (megyeszékhely), hogy nem kell időpontot kérni, viszont érdemes a lehető legkorábban odaérni, hogy nem legyenek túl sokan, és legyen még sorszám. Nálunk a kartonozóban kell mondani, hogy hová szeretnék menni, és oda adja a sorszámot. De lehet, hogy nálatok ez másképp működik. Nálunk k_csög orvosok vannak, mindegyik az, de ez ne rémítsen meg téged, lehet, hogy felétek odafigyelnek az emberre. Ha általános ellenőrzést akarsz, akkor azt mondod az orvosnak. Fel kell majd ülnöd egy székbe, széttárt lábakkal. Az orvos meg kesztyűt húz fel, és benyúl kézzel is, meg ha rákszűrést is csinál, akkor kenetet vesz egy szerkezettel, amit elég mélyen bedug, hogy kenetet tudjon venni. Ha baj van akkor értesítenek, ha nincs semmi akkor nem szólnak, amikor megvan az eredmény. Azért mondtam, hogy nálunk k_csögök az orvosok, mert pl én már a székben ültem, amikor ő még a reklámújságot lapozgatta. Fogamzásgátló felírásakor semmilyen vizsgálatot nem csinált (egy másik orvos), csak talán rákszűrést, aminek semmi köze hozzá. A harmadik nőgyógyász a háziorvosom kérésére sem vizsgált meg, hogy valóban alkalmas vagyok-e a tabletta szedésére, csak a papíron áll az, hogy kivizsgált. (Mellesleg nálunk előfordult már, hogy mivel egyszerre két embert hívtak be, nem tudtam, hogy nekem szólnak-e a vetkőzőbe (vagy a másiknak), úgyhogy kinéztem, és egy másik nő segge virított hátulról, ahogy ő már ott állt az orvosnál...)

Még annyit javasolnék, hogy egy hosszabb felső legyen rajtad, mert mivel a nadrágodat le kell venni a vizsgálat miatt, nem kellemes úgy ott állni utána, amíg beszélgetsz az orvossal. Legalábbis nálunk így van.

2014. máj. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm válaszod,én amennyire hallottam jó orvosok vannak, remélem hozzátok is kerül egy normális :)
2014. máj. 9. 18:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen keress női orvost előre, mert nem mindegy hogy elötte, vagy egy ffi elött terpesztesz be. Zavarodban kérdezni sem tudsz majd és az ő tanácsait sem "érted" meg.
2014. máj. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én meg pont úgy hallottam, hogy a nők nem szeretnek női nőgyógyászhoz menni... Nem tudom, én eddig csak férfinél voltam.
2014. máj. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!