Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy hete köztes vérzésem...

Egy hete köztes vérzésem van,2,5 éve szedek tabit, korábban sose volt. Mi ez?

Figyelt kérdés

2,5 éve szedem ugyanazt a fogamzásgátlót (Yasminelle), soha semmilyen problémám nem volt vele. Soha nem volt köztes vérzésem, egy kis barna pötty sem. Korábban néhányszor előfordult, hogy elfelejtettem egy-egy szemet, azokat másnap pótoltam, és akkor sem volt semmilyen vérzés.


Most viszont egy hete vérzek. Pontosan félidőnél, 2 héttel a "rendes" megvonásos vérzés előtt kezdődött, szóval a levél fele még hátravolt a tablettából. Azóta vérzek (szedem közben rendesen a tabit), hol jobban, hol kevésbé, hol rendes pirosat, hol barnát. Sokkal kevesebb, mint egy rendes vérzésnél, de azért néha megindul.

Gondolkodtam, mitől lehet, de csak egy "zavaró tényező" jut eszembe: 2 nappal a vérzés kezdete előtt beteg voltam, hasmenésem volt, valószínűleg kiürült az aznapi tabletta. Azonban a tájékoztató szerint vettem be helyette újat, és azóta is rendesen szedem, szóval tényleg nem értem... Az elmúlt hónapokban soha nem felejtettem el egy szem tabit sem, mindig pontosan vettem be, más gyógyszert sem szedtem, ami befolyásolhaná.


Veletek volt ilyen? Normális hogy egy hete vérzek, indokolatlanul? Mi lesz így a tabiszünetben, akkor megjön a rendes vérzés is?


Sajnos a nőgyógyászomhoz most nem tudok elmenni, mert 4 hétig pont külföldön vagyok.


Köszönöm a válaszokat!


23/L


2014. ápr. 7. 22:14
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!