Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tamponnak mik a káros...

A tamponnak mik a káros hatásai? És milyen gyakran kell cserélni? Mert nem érzem hogy mikor van tele.

Figyelt kérdés
2009. dec. 11. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Ne használj tampont mert szárítja a hüvely nyálkahártyáját ráadásul méhszájsebet és egyéb fertőzéseket okoz nem véletlenül ellenzi a legtöbb nőgyógyász!!
2009. dec. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Mindenképp olvasd el a papírt, amit bele szoktak tenni, mert van egy igen veszélyes lehetséges hatása, ami ritka, de halálos kimenetű is lehet. Ezért is írják bele minden tampon dobozába. Rendszeresen azt használni tényleg nem ajánlott, inkább csak ha elmész otthonról és nagyon meg van, vagy sportolásra, éjszakára az első 1-2 napban. Amikor lehet, inkább maradj a betétnél. Így egészségesebb.
2009. dec. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Tudod mit?

Te nyugodtan használj tampont, próbáld ki, és utána döntsd el, hogy neked megfelel-e, vagy inkább visszatérsz a betétre.

Maximum 4 óránként kell cserélni, és ha egészséges vagy, a tampon sem fog semmiféle bajt okozni. Természeretesen a higiéniára fokozottabban kell ügyelni, de ez ebben az időszakban úgyis normális, akár tampont használ valaki, akár betétet.

2009. dec. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

én négy éve csak tampont használok, és nincs semmi bajom. szerintem sokkal kényelmesebb és gusztusosabb,mint a betét.

h milyen sűrűn kell cserélni, az attól függ, hogy milyet használsz,és hogy milyen erős a mensid. gondolom még kezdő vagy, szóval minit fogsz használni, azt 2-3-4 óránként kell cserélni, bár nekem az cs fél óráig, de az extra 4 óráig jó.

2009. dec. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

"Ne használj tampont mert szárítja a hüvely nyálkahártyáját ráadásul méhszájsebet és egyéb fertőzéseket okoz nem véletlenül ellenzi a legtöbb nőgyógyász!!"


KEdves elsö válaszoló: ebben azért egyáltalán nincs igazad. Elöször is a tampontól nem kapsz se fertözéseket, se méhszájsebet - csak akkor esetleg, ha nem cseréled rendesen. Nekem minden ismerösöm ezt használja/használta (mert már nincs zsüksége rá) - és nem kevesen vannak, de egyetlen egynek se volt baja a tampon miatt.

Ezenkivül még egyetlen egy nögyógyászról sem hallottam olyat, hogy nem javasolja a tampon használatát - tehát az, hogy a legtöbb nögyógyász ellenzi, az nem igaz.


Az eredeti kérdésre válszolva meg: ha a leirás szerint használod, akkor nincs káros hatása (én több, mint 40 évig használtam). Cserélni átlagban 4 óránként szokás, de idövel ezsre fogod venni, hogy mikor kellene esetleg elöbb. Viszont a túlgyakori csere nem jó, mert ha a tampon még nem elég nedves, akkor kellemetlen érzés a cseréje.

2009. dec. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

A TSS ugyanúgy előfordulhat betét használata mellett is, csak ott még csak a figyelmet se hívják fel rá.

A tamponnak meg semmilyen káros hatása nincs, én lassan 15 éve azt használok, de még egy fertőzésem, semmi nem volt. Úgyhogy nyugodtan.

Cserélni akkor kell, amikor meghúzod, és könnyen mozdul. Ha gyengébb a vérzés, akkor viszont inkább tisztasági betétet használj.

2009. dec. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is hallottam saját fülemmel,hogy a nőgyógyász ellenezte,dehát na ,ezt ti márcsak jobban tudjátok...persze van akinek semmi baja nem lesz sosem,de előfordulhat,hogy olyan akinek meg ártalmas,úgyhogy nem kell ennyire általánosítani,nem mindenkinek egyformán reagál a teste.Mindenki azt használ amit akar és ami neki kényelmesebb és jobb,én speciel utálom a tampont,úgyhogy azt hiszem én már csak betétes maradok.
2009. dec. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Érdekes ez a "nőgyógyász mondta" dolog. Hasonlót én is állíthatok. De mond már meg mivel egészségesebb az, hogy kifolyik a vér, ahol levegővel érintkezve egyből elkezd oszlani, és tele lesz baktériumokkal?
2009. dec. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22:21es próbál offolni de sebaj én halottam elég sok minden ami elvette a kedvem tőle...mert annyit nem ér meg...:S
2009. dec. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
És mivel egészségesebb ha ott szívja a méhszájat ha kell,ha nem,nem tesz jót a folytonos szívóhatás sem,nem beszélve hogy mennyire kell vigyázni a felhelyezésnél,hogy minden mennyire steril legyen,mert ha valaki érzékenyebb könnyebben kaphat fertőzést,és és azért vannal alvadt vérdarabkák is amik nem jók ha bent panganak,és nem én mondtam hanem szakember hogy sebet is okozhat,de mindenkinek szíve joga,felőlem,elmondtam a véleményem és pont.
2009. dec. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!