Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen sorrenben történik a...

Milyen sorrenben történik a vizsgálat?

Figyelt kérdés
Nőgyógyászati vizsgálatra megyek ahol UH is lesz. Illetve szeretnék chlamydia tesztet is csináltatni. Ebben az esetben milyen sorrendben történhetnek a vizsgálatok? UH-ból én hüvelyit szeretnék, mert úgy olvastam, hogy az sokkal megbizhatóbb. Ja és még valami. Mivel délután megyek munka után, nagy baj lenne ha kádban megfürödnék előtte? Vagy az befolyásolhat valamit az eredményeken?
2014. febr. 22. 17:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ABC szerinti sorrendben.
2014. febr. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A vizsgálat sorrendjét nem tudom. Viszont inkább azt mondanám, hogy zuhanyozz és lehetőleg úgy hogy ne mosd ki teljesen a hüvelyed, mert neked lesz kellemetlen ha a dokinak hosszabb ideig tart kenetet venni.
2014. febr. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Így van,ahogy a 2. írja. Nekünk ugyan furcsa,de nem tanácsos nőgyógyászati vizsgálat előtt közvetlenül fürödni,max. egy gyors zuhany elég. Először a kenetet veszi le az orvos,illetve megvizsgál kézzel,csak utána végzi az UH-t. Ez főleg hüvelyi UH-nál fontos,mert az ultrahang zselé szintén befolyásolja a kenetet.
2014. febr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Még csak egy kérdés: az interneten láttam képeket a rendelőről. Ott az ultrahang vizsgaló nincs olyan közel a vizsgálószékhez, hogy "helyben" azt is elvégezzék. Ilyen esetben le kell másznom a székről, atmenni a vizsgálóhoz, ahol egy rendes ágy van?
2014. febr. 22. 19:15
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen,legalábbis ahol dolgoztam agy volt. Egyébként vizsgálatra és UH-ra is célszerű szoknyában menni.
2014. febr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálam másik szobában is volt, így fel is kellet öltöznöm, maj újra vetkőznöm.
2014. febr. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ennyire túlkomplikálni...no de mindegy. A másik dolog viszont az, hogy úgy olvastam, hogy a hüvelyi UHnál nagyon fontos a nyugalom. No most én mindenhol izgulok, noná, hogy a nőgyógyásznál is fogok. Mit tanácsoltok? Mivel lehetne elérnem azt, hogy ne legyek totál stresszes? Nem a szituáció miatt, hanem mert attól félek, hogy majd találnak valami bajt.
2014. febr. 23. 14:31
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindenki fél a vizsgálatól is,a a kellemetlen helyzettől is és természetesen az eredménytől is. Teljesen nem fogod tudni leküzdeni,de nem is kell. Az a lényeg,hogy az izmaidat el tud lazítani a vizsgálat alatt. Akkor könnyebb a hüvelyi fej felhelyezése és mozgatása. Nem csináltak Neked ilyet még soha? Ne félj! Nem olyan szörnyé és nem is fájdalmas,kissé feszíthet,de ki lehet bírni. Az eredménytől pedig azért ne félj,mert csak olyan kóros dolgot láthatnak,ami már amúgy is ott van és örülj neki,hogy megcsinálják a vizsgálatot,mert ha probléma van annál jobb minél előbb-még a tünetek megjelenése előtt- észreveszik.
2014. febr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem, még nem voltam ilyen vizsgálaton. De nem izgulok az miatt, hogy kellemetlen lesz e vagy épp hogy fáj e majd. Csak az eredményektől félek, mert 4 éve nem voltam nőgyógyásznál és az az idő elég sok ahhoz, hogy a kis bajból mára már nagy gond legyen. Elhanyagoltam magam ilyen tekintetben és most szörnyen érzem magam. Nem is csak magam miatt hanem a szeretteim miatt is. Ma jött meg most meg kell várnom, hogy elmúljon, de utána a jövő héten rohanok. Bár gondolom, ha már eddig felelőtlen voltam, akkor most már az a pár nap nem számít olyan sokat. Csak tudni szeretném azt, hogy rendben vagyok e.
2014. febr. 23. 20:46
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze,hogy már nem számít! De látod,már csak emiatt a félelem miatt is érdemes évente eljárni :)
2014. febr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!