Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a bajom? A bal...

Mi lehet a bajom? A bal mellemben kb.2 hónapja a hónaljam alatti részen érzek valami keményet. Ha megnyomom fáj. Még csak 18 vagyok. Lehet ez mellrák? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2014. febr. 12. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen nézesd meg :/
2014. febr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A rák nem fáj csak ha már àttétes sztm ugyan úgy vagy mint én nekem is fáj de a növéstől most nem érzem nekem is egy ideig fájt mert nő gondolom neked is mert a mell kb 20 éves korodig fejlődik.
2014. febr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Nem igaz, amit az előző írt. A rákot általában nyomásra kissé érzékeny csomó formájában találják meg az érintettek - természetesen NEM TÖRVÉNYSZERŰ, mert lehet hogy tényleg nem fáj, csak a csomó van, és lehetnek tökmás tünetek.


Mindenképpen fordulj orvoshoz, Kérdező, de nyugtasson, hogy a korodban nagyon ritka a mellrák. Nagyon ritka, de előfordulhat! Ha esetleg bejönne ez a 0,00001% esély, akkor minél előbb vagy orvosnál, annál hamarabb megszabadulsz tőle - és tényleg megszabadulsz, édesanyám épp most csinálta végig ezt az egészet, lassan épp túl van rajta. Nézesd meg már holnap.

2014. febr. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

A rák NEM fáj, csak a végső stádiumban!

Feltehetőleg mirigy duzzadt meg.

Ilyen fiatal korban még szinte kizárt a rák, de ha nem múlik el, akkor érdemes lenne megmutatnod szakembernek hogy csináljanak UH-t esetleg.

2014. febr. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Imádom az ilyen okostojásokat... A rák igenis lehet nyomásra érzékeny csomó, ha közel van ideghez. Mindjárt keresek neked tízmillió linket, ahol ezt mások is leírják, hogy ne terjeszd tovább az ilyen kategorikusan kijelentett hülyeségeket. De igen, a rák fájHAT is, sőt igen gyakran teszi, mirigy pedig nem duzzad meg két hónapug.
2014. febr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jah és berakom mindjárt a mellrákkal küzdő 22 éves modellt is, hogy soha ne mondjátok, hogy soha...
2014. febr. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tessék arról a HAMIS tévhitről, hogy mellrák nem fájhat:


"The presence of pain should not be reassuring – anyone who notices a new lump in her (or his) breast should contact a doctor. It’s unclear why some breast cancers are painful and others aren’t, but pain is not an indication of cancer being more or less aggressive. The most likely reason is that the cancer is irritating the nerves within the breast, but the true cause isn’t known."

[link]


"pain alone cannot rule out cancer. Some women also believe that a painless lump must not be cancer. Again, not true. There's no correlation between whether the lump is painful and whether it's cancerous. Any lump should be checked by a doctor"

[link]


"Such lumps are often hard and painless, though some may be painful"

[link]


Remélem hogy elég lesz. Ez továbbra se azt jelenti, hogy a kérdezőnek feltétlenül rákja van, sőt - én magam írtam, hogy az ő korában nagyon-nagyon ritka. Sokkal valószínűbb pl egy ciszta. De a rák sem _kizárt_, a fájdalom miatt se, ezért el kell menni orvoshoz.


Azt a 22 éves modellt most nem találom, de tessék, helyette itt egy másik 22 éves lány mellrákkal. [link]

2014. febr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A rák valóban NEM FÁJ! Amikor fáj és/vagy vérzik, akkor már az igencsak előrehaladott állpotban van.

Természetesen előfordulhat rák 18 évesen is, ugyanúgy, ahogy az utcán séta közben agyonüthet egy tetőről lehulló cserép. Csak ugye, a valószínűsége mennyi ennek??? Gondolom, nem az úttesten, vagy a járda szélén sétálsz állandóan, hogy ezt elkerüld.

2014. febr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

A rák már csak a végén fáj!

Pont azért is olyan alattomos, mert semmit sem veszel észre az első években.

Igazából 35,40 éves nőknek kezdik ajánlani az állandó ellenőrzést. Persze korábban sem árt, csak nehogy pánikolj, mert gyakorlatilag nem igazán elképzelhető még a korodban.

2014. febr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!