Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon okoztat hüvelygyulladás...

Tampon okoztat hüvelygyulladást? Akinek volt és betétre váltott, elmúlt a gyulladás vagy gomba?

Figyelt kérdés
2014. jan. 29. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha nem mososd meg a kezed használat előtt, vagy későn veszed ki vagy .... okozhat a tanpon gombát gyuládást stb.


De egy gomba vagy fertőzés nem fog csak magától elmúlni, orvoshoz kell vele menni!

2014. jan. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igen okozhat annak akinek van rá hajlama, de ez azért elég ritka. ha ettöl van és nem ahsználsz tampont akkor tuti nem jön elö ujra. Dea gombát okozhatja candida fertözés is azon meg scak a diéta sehgit. ha gombád van tenyésztést kérj hogy kiderüljön milyen.
2014. jan. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál,kaptam is kezelést,de nem múlt el vagy újra előjött,ezért gondoltam,hogy a tampont lehet el kéne hagyni...
2014. jan. 29. 12:08
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor is okozhat, ha erőltetve akarod feltenni, vagy nem elég nedves a hüvelyed.
2014. jan. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
volt tenyésztés is? mert azt hogy miylen gomba csak tenyésztésböl elhet tudni. ha pl canida akkor diéta nélkül nem is fog elmulni, mindig vissza fog térni.
2014. jan. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem kandida. Annyi volt a cit. leleten,hogy gyulladás, lobosodás.
2014. jan. 29. 12:50
 7/10 A kérdező kommentje:
meg kóros flóra.
2014. jan. 29. 12:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem citológia kell, hanem tenyésztés, a korrekt kezelés érdekében.

Egyébként pedig valóban érdemes lehet a tampon elhagyását kipróbálnod, de csak a korrekt kezelés mellett (ha ilyet kapsz ilyet, ne is várd, hogy meggyógyuljon)

2014. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"ha nem kapsz ilyet, ne is várd, hogy meggyógyuljon".

Én asszem más nőgyógyászra váltanék, ha nem jutott eszébe eddig a tenyésztés...

2014. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A tampon bizony elősegítheti a fertőzések krónikussá válását! Ezt minden normális nőgyógyász el is mondja a klienseinek, akinek visszatérő fertőzése van. Nem a piszkos kéz csak az oka ennek, hanem az, hogy a hüvelyben bizony a normál flóra mellett vannak kórokozók is (bacik és gomba is), amik a véres tamponban el tudnak szaporodni.

Akinek hajlama van ezekre a fertőzésekre, jobban jár, ha a kényelmetlenebb betétnél marad.

Nálam a coli okozott visszatérő gondot, a tampon elhagyása után nem mutatták ki többet.

2014. jan. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!