Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet baj abból ha 18 évesen...

Lehet baj abból ha 18 évesen se megyek el valaki nőgyógyászhoz? Volt már valaki így? És ha igen, miért? Vagy ti hány évesen mentetek először?

Figyelt kérdés
Soha nem voltam még, iszonyúan undorító belegondolni is hogy egy idegen öreg férfi nézegesse a legintimebb testrészem. :(

2014. jan. 25. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 19 évesen voltam, gyógyszert iratni mentem, persze megvizsgált. Nem volt különösebben rossz élmény.

Vannak női nőgyógyászok is.

Ha élsz nemi életet akkor javasolt elmenni egyébként, ha nem akkor várj nyugodtan.

2014. jan. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
88%
Én 12-13 évesen voltam mert sok bajom volt a felvázásokkal stb... Én nőhöz mentem szerintem keress egy NŐgyógyászt ! :)
2014. jan. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ha még szűz vagy és nincs problémád akkor 21 éves korig nem kell a rákszürés utána ajánlott évente. Ha idegenkedsz a férfi nögyógyásztól menj nöihez.
2014. jan. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Ha nincs semmi panaszod, akkor nem muszáj menned! Baj akkor lehet, ha elhanyagolsz pl. egy hüvelyi fertőzést.
2014. jan. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
A szexuális élet megkezdésétől, illetve 21 éves kortól évente illene szűrésre menni. Nem csak olyan problémád lehet, amihez a szexnek köze van. Én magam 12 éves koromban voltam először, egy idegen öreg férfinél, totál megértő és kedves volt, egyáltalán nem volt rossz élmény.
2014. jan. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

szia, köszi a válaszod :) és te godnolom 12 évesen még nem éltél nemi életet ugye? mi volt a probléma ha szabad tudni? azért kérdezem mert nem akartam kiírni de én még nem élek nemi életet, lehet kicsit gáz 18 felé, de ez is kicsit aggasz, hogy vajon nem sért-e meg. mármint ott...

köszi :)

2014. jan. 25. 17:29
 7/10 A kérdező kommentje:
na hát ezt elcs***tem, nem hiába vagyok iylen nyomorék, bocsi mindenkitől :(
2014. jan. 25. 17:31
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Az nem gáz, ha nem élsz nemi életet! :)
2014. jan. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes elmenni. Nem csak akkor, ha valami problémád van. Rákszűrésre is célszerű elmenni, illetve hogy megvizsgálja minden a helyén van-e.

Én 19 évesen voltam először nőgyógyásznál. Először egy baromira nem szimpatikus fószerhez jelentkeztem be, megmondom őszintén én nem vártam ki nála a soromat. Láttam ahogy jött ki a betegeihez. A feje, a lénye, a gesztusai, semmije nem volt szimpatikus, pedig sokan ajánlották. Sarkon fordultam és közöltem, hogy na ezt nem.

A második próbálkozásom már sokkal jobban sikerült, hozzá járok azóta is. Nem mondom, hogy szeretem és jó érzés, de szerintem egy orvosi látogatás sosem erről szól.

Nem mellesleg én mindig azt mondom, hogy jobb ebbe előbb beleszokni, mint később. Jobb addig elmenni, amíg semmi baj nincs, mint akkor idegenkedni, amikor valamilyen komolyabb fertőzést benyalsz és kénytelen leszel elmenni, avagy amikor teherbe esel és neki tényleg olyan helyekre is "elér majd a keze", amire álmodban sem gondoltál volna. Én őszintén szólva ezért IS járok 1-2 évente legalább rákszűrésre, ha más bajom nincs. Nem voltam 4-5-ször többnél még a dokimnál, de mostmár ott tartunk, hogy bármiről tudok neki beszélni és ez egy kicsit megnyugtató érzés ebben a cseppet sem kellemes szituációban!

Ezt szokni kell szerintem, a mai napig emlékszem az első vizsgálatra és tudom, hogy ehhez képest most mennyivel kevésbé idegenkedem a dologtól, még ha utálom is.

2014. jan. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

23 éves korban illik elmenni először egy kontroll vizsgálatra a protokoll szerint, ha szüz vagy.

Ha élsz nemi életet, akkor annak megkezdése után kb 1 évvel kellene elmenni egy ellenőrzésre.

Az pedig, hogy szüz vagy 18 évesen, miért lenne gáz???

Az a gáz amikor fejletlen 15 évesek tömik magukba a hormonális szereket és partnereiket váltogatva élik abnormális életüket.

2014. jan. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!