Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nincs peteérésem az nagy...

Ha nincs peteérésem az nagy gond? Eddig volt ez egy hónapja van, ha most sem lesz semmi akkor ez visszafordítható?

Figyelt kérdés
2014. jan. 24. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül van minden hónapban peteérés.

De ha nincs peteérés, nem lehet gyerek sem. Ráadásul, ha ez nem a változókor miatt történik, akkor általában valamilyen nem kívánt hormonális eltérés van a háttérben.

Ez lehet, hogy csak egy nagyobb stressz miatt, és nem állandó hatás, és akkor nincs is baj.

De egy PCOS már nem játék, és nem csak a női szerveket és a szaporodást, hanem az egész szervezetet érinti. Magától nem is szokott elmúlni, minimum komoly életmódváltás kell hozzá.

2014. jan. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok és eddig rendszeres volt. 10 hónapja hagytam abba a fogamzásgátló szedését.Voltam orvosnál és azt mondta hogy várjuk meg a hónap végét,többet nem mondott de szeretném tudni hogy mire számítsak.Nagyon szeretnék kisbabát max. 1-2 éven belül.
2014. jan. 24. 15:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyenlőre nem lehet tudni mire számítsál,mert ahogy már írták sok oka lehet. Lehet olyan (pl.stressz),ami csak időszakos és lehet egyéb akár hormonális probléma is. Egyenlőre felesleges találgatni.
2014. jan. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Nagyon fiatal vagy, és csak egy kimaradt peteérésről tudunk, ezért szerintem is korai még messzemenő következtetéseket levonni, tényleg várnék én is a hónap végéig.

Hormonok segítségével általában tud az orvos peteérést előidézni, de mielőtt egy ilyesmibe vágnál bele, én javaslom, hogy nézz utána az életmód hormonháztartásra gyakorolt hatásainak - a teljesség igény nélkül: kevés mozgás, sok cukor, sok finomliszt, glutén, szintetikus illatok, xenoösztrogének, túl sok fitoösztrogén, illetve progeszterongátlók, tartós stressz: ezek mind a hormoháztartás felborulását segítik elő.

Ajánlom neked az Aviva tornát és a Kriston intim tornát is. Sok esetben képesek segíteni, de mindenképp javaslom, hogy ha belevágsz, oktatótól tanuld meg (ez csak egyszeri alkalom), mert pl. az Aviva nemcsak arra jó, hogy legyen gyerek, hanem arra is, hogy ne legyen, meg arra is, ha változókori problémák vannak - minden esetben kicsit más.


Egyébként biztos, hogy korábban volt rendszeres peteérésed? Azért kérdem, mert menstruáció (ill. menstruáció szerű vérzés) attól még lehet, és gyakran van is, hogy nincs peteérés, és nem derült ki számomra, hogy kimaradt menstruáció miatt mentél orvoshoz, vagy azért, mert nézed rendszeresen ovulációs teszttel a peteérést, mindig szokott lenni, de most nem volt?


Az orvosod egyébként ilyenkor megnézi ultrahanggal a petefészkeket is? Mert akkor kell, hogy lássa a petesejtek pillanatnyi állapotát, van-e érőben levő, nem megérett, esetleg vannak-e ciszták?

2014. jan. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!