Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet valami komolyabb betegsé...

Lehet valami komolyabb betegségem?

Figyelt kérdés

Van egy epekövem, másról nem igazán tudok. Mostanában iszonyúan elkezdett hullani a hajam napi 150 hajszálnál is több, leginkább hajhagymával együtt hullik ki, választékomnál már nagyon kevés hajam van, és ha hajatmosok, akkor szabályosan mindenhol látszik a fejbőröm. Ezen kívül talán még azt vettem észre, hogy a lábfejem be van dagadva, a kézfejem meg a lábfejem akkor is jég hideg ha a testhőm teljesen normális, mindenhol máshol meleg vagyok. Nagyon kövér vagyok 130 kg és a súlyomat csak akkor tudom szinten tartani, ha koplalok, de fogyni így se fogyok belőle, csak szinten tartom, minden féle diétát próbáltam de csak híztam tőle. Anyai ágon mindenki duci, de senki se ennyire mint én, mindenkin csak egy kis egészséges felesleg van.Ezen kívül talán még azt vettem észre, hogy nagyon ingadozik a hangulatom, hol idegbeteg vagyok, és felidegesítem magam a nagy semmin, hol boldog vagyok szintén a semmitől, hol meg magamba fordulok és nem szólok senkihez. Hipochonder lennék? A családban mindenki azt mondja hogy csak bebeszélem magamnak a tüneteket, és genetikailag kopaszodom, illetve csak kifogás a fogyókúrára meg a mozgásra, pedig ez nem így van. Nagyon sokat szenvedtem egész életembe hogy le tudjak fogyni. Kiskoromban nagyon vékony voltam, mindenki azt mondta hogy apám alakját fogom örökölni, aki süteményen él még se hízik meg. Olyan 12 éves korom körül kezdtem el hízni és megállíthatatlan volt. Tényleg csak bebeszélem magamnak? Már nagyon el vagyok keseredve :(((

20/L


2014. jan. 14. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Hormonprobléma állhat a háttérben (pl. pajzsmirigy alulműködés, esetleg PCOS).

Mindenképpen indokolt egy kivizsgálás.


Menstruációddal van-e probléma? Az átlagnál jobban szőrösödsz-e/szőrösödsz-e olyan helyeken, ahol a nők ált. nem szoktak (bajusz, áll, köldök alatti csík, mellkas stb.)?

2014. jan. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A hajhullás akármitől is lehet, vitaminhiány, gyulladás a szervezetben, bármi. Vagy attól, hogy a nagy túlsúly kicsinálta a szervezeted (hormonrendszered).


A fogyás meg NEM diétát igényel, hanem életmódváltást. Fogadjunk, hogy most is eszel fehér kenyeret, fehér lisztet, tésztát és péksüteményt, most is iszol cukros italokat beleértve a gyümölcsleveket és a teát, eszel édességet, süteményt. Ha igen, akkor kezdheted ezekkel az életmódváltást - azaz leállhatsz velük - örökre -, minden mást csökkenthetsz kezdetben csak egy icipicit, és meglátod, fogyni fogsz. Nem egy nap alatt, nem egy hét alatt, de felszedni se ennyi idő alatt szedted fel. Ha most is egészségesen kajálsz és mégse fogysz, bátran fordulj orvoshoz. Egyébként az egész fogyás ötlettel kapásból bátran fordulhatsz orvoshoz, aki fog tudni segíteni abban, hogy összeállíts olyan étrendet, amiből nem lesz semmilyen hiányod, és a kelleténél jobban nem leszel éhes, és hosszú távon fent tudod tartani, de fogyhatsz.

2014. jan. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És amúgy igen, az egész ötlet előtt az orvoshoz menés azért sem árt, mert pajzsmirigyprobléma is lehet pl a háttérben. Nem biztos, hogy az van mögötte!, de nem árt ellenőrizni.
2014. jan. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Második:

Azért szerintem a kérdező által leírt esetben tényleg indokolt lenne minimum egy TSH szint mérés. Ez még nem egy hihetetlenül drága vizsgálat, ami csődbe juttatná az amúgy sem fényesen álló magyar eü-t.


Persze, sok esetben a túlsúly oka tényleg a nem megfelelő táplálkozás, de azért nem kell azt hinni, hogy minden kövér ember "zabál".


Egyébként megjegyzem, hogy ha be is bizonyosodik valamilyen hormonzavar, és gyógyszert kap rá, akkor is szüksége lesz életmódváltásra, mert önmagában a bogyótól nem fog lefogyni.

De végre sikeres lesz a diétája, és nem éri ismét csalódás, ami tovább rontja az egyébként is fennálló problémáit.

2014. jan. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
valószinüleg PCOS vagy de az inzulinrezisztencia szinte biztos, minéle löbb menj el egy endokrinologiai kivizsgálsára. ha javulnak a hormonok fogyni és fogsz és a tüneteid is javulnak.
2014. jan. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!