Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 3 éve hullik a hajam, már...

3 éve hullik a hajam, már szemmel láthatóan megritkult és csak rosszabb. Van még remény, vagy törődjek bele, hogy megkopaszodom?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, 19 éves korom óta hullik a hajam (diffúzan). Elég nehéz elfogadni, mivel korábban nagyon szép és dús volt, most meg... minél inkább ritkul, annál komplexusosabb vagyok.

3 év alatt már mindent néztek: hormonokat, voltam nőgyógyásznál, néztek lisztérzékenységet, a vérképeim mindig jók, CT-n is voltam (igaz más miatt), több fogorvosnál és mindegyik orvos azt mondta, hogy nem talál olyan okot, ami okozhatná a hajhullást. Már abból is elegem van, hogy rengeteg pénzt költöttem el a kivizsgálásokra, belefáradtam, elegem van, hogy ilyen fiatalon a pénzem nagy részét orvosokra költöm, meg hajhullás csökkentő készítményekre, trendkiegészítőkre.

Még elmegyek egy bőrgyógyászhoz, aki készít trichogramot, és abból állítólag meg tudja állapítani a hajhullás típusát, de...

Szerintetek van még esély arra, hogy nem kopaszodom meg, tovább megyek, visszasűrűsödik?

Ha látnék kis hajszálakat... de nincsenek :( Totál nettó deficit :'(



2013. dec. 21. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a Nizoral sampont rendszeresen használni. Lehet gombás fertőzés is. Nem mindegyik gomba egyforma tünetet produkál.
2013. dec. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
prolaktint néztek? lelki probléma??? kérdésem arra irányul, hogy mennyire kiegyensúlyozott az életed ... pszichoszomatikus dologra gondolok... de az előttem hozzászólónak is igaza lehet a gombás fertőzés... esetleg vitamin hiány? vashiány, magnézium, D-vitamin, stb. Pajzsmirigy rendben van? egyéb bármi más tüneted van-e??
2013. dec. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Menj el homeopátiás orvoshoz! Ha kell privátban javasolok egyet, de budapesti. Van sokféle hajhullás: fejtetőn hullik vagy halántéknál, stb...

és van rá szer, csak nem merek írni egyet sem, mert nem tudom, Neked, milyen, de tuti, hogy elmulasztják! Ezer százalék, mert ez homeopátiás szempontból nem nehéz eset.

2013. dec. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ricinusolajat tudom ajánlani, én azt használom minden hajmosás előtt. Nekem használt. Igaz, hogy nagyon ragacsos lesz a hajad, és nehéz kimosni belőle, de a végeredmény számít.
2013. dec. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

mintha a saját történetemet olvasnám... rengeteget költöttem én is különféle hajhullás csökkentő szerekre, samponokra, vitaminokra, szeszekre...

3 évig jártam én is orvosról orvosra. minden vizsgálat, góckutatás eredménye rendben volt. egyedül a tsm-m volt magasabb a kelleténél. elmentem egy endokrinológushoz, ahol kiderült h a pajzsmirigyem alulműködik.

2014. jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nálam nem ilyen egyszerű, a TSH-m mindig rendben van.
2014. jan. 13. 18:41
 7/9 Gift ***** válasza:
Szokott viszketni fejbőröd, vagy korpásodni?
2014. márc. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

szokott. amúgy idestova 4 év alatt megfigyeltem, hogy ciklusosan hullik: fél évig nem, aztán fél évig igen.

Talán ezért nem vagyok még kopasz. Viszont egy ciklusban annyi kihullik, hogy a végére jelentősen meglátszik az eredmény :( Most már látszik akkor is, ha összefogom, úgyhogy nemigen szoktam, de néha muszáj :(

2014. márc. 25. 23:29
 9/9 Gift ***** válasza:
Nekem is hullik, viszketett sokat, sebesedett. Korpás si volt sokszor. ÉS vizsgálaton atkát találtak fejbőrömbe, kaptam rá oldatot és azóta egyáltalán nem viszket, korpásodik, egészséges fejbőröm. 2 honapja használok rá oldatot, sampont. Már az első hajmosás után nem viszketett többé. De viszont még hullik, jövhéten megyek vissza kontrollra, ha érdekel mit mondanak, írj. Én is minden góckutatáson átestem már. Sok pénzem elment nekem is. Szóval én is ugyanabban a helyzetben vagyok mint te. ÉS hát nem adom fel, amíg tudok keresgélem okát. Irhatsz privátban is ha van kedved. üdv.
2014. máj. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!